Յուրա Մովսիսյանը սատարել է Ռոստովի հայ համայնքի` «Ռոստով»-«Սպարտակ» հանդիպմանը չգնալու որոշումը
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Մոսկվայի «Սպարտակ»-ի և Հայաստանի ազգային հավաքականի հարձակվող Յուրա Մովսիսյանը կողմնակից է եղել Ռոստովի հայ համայնքի որոշմանը, որով վերջիններս հրաժարվել են ներկա գտնվել «Ռոստով»-«Սպարտակ» հանդիպմանը: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը` խաղից առաջ, որը մեկնարկել է Երևանի ժամանակով 16:30-ին, տեղի հայ համայնքի ներկայացուցիչները հանդիպել են Մովսիսյանին, ով ստորագրել է հայերի կողմից գնված 60 տոմսերի վրա:
«Խոսել ենք Յուրայի հետ ավելի քան 20 րոպե: Նա պաշտպանեց մեր որոշումը` լարված իրավիճակը չպետք է մթագնի ֆուտբոլային տոնը»,- sovsport-ին այս մասին ասել է Ռոստովի հայ համայնքին մոտ կանգնած աղբյուրը:
Մարտի 28-ին դանակահարության հետեւանքով զոհվել է «Ռոստով»-ի երկրպագու Ալեքսանդր Տերեխովը: Քրեական գործով կասկածյալները երկուսն են՝ Նիկա Խարչիլավան եւ Գարեգին Մնացականյանը: Այդ պատճառով Ռոստովում զգուշանում են հայերի նկատմամբ սադրանքներից:

YEREVAN, APRIL 6, ARMENPRESS: The football player of Moscow’s Spartak and the Armenian National team Yura Movsisyan supported the decision of the Rostov’s Armenian community not to go to the Spartak-Rostov match. As reported by Armenpress, before the game, which started at 16:30 Yerevan time, the representatives of the local Armenian community met with Movsisyan, who signed on 60 tickets bought by Armenians.
“We talked to Yura for more than 20 minutes. He supported our decision. The tensed situation should not spoil the football festival”, - told one of the representatives of the Armenian community to Sovsport.
On March 28 the fan of Rostov team Alexander Terekhov was knife-killed. The criminal case revealed two suspected: Nika Kharchilava and Garegin Mnatsakanyan. That is why in Rostov people are cautious of provocations against Armenians.