«Դորիանս»-ն իր օրինակով փորձում է աշխարհն ավելի լավը դարձնել. խումբը հարցազրույց է տվել Esctoday-ին
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Շվեդիայի Մալմյո քաղաքում կայանալիք «Եվրատեսիլ 2013» երգի մրցույթին ընդառաջ միջազգային մրցույթի հիմնական լուսաբանող Esctoday.comկայքը մասնակից երկների կատարողների շարքում առաջինն առանձնացրել է Հայաստանը ներկայացնող «Դորիանս» ռոք խմբին ու հարցազրույց ունեցել երաժիշտների հետ: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ`«Դորիանս»-ը խոսել է «Եվրատեսիլ 2013»-ին մասնակցելու որոշման, աշխարհահռչակ ռոք երաժիշտ Թոնի Այոմիի հետ համագործակցության և մրցույթից ունեցած ակնակալիքների մասին:
Կայքն անդրադարձել է խմբի մասնակցությանը «Եվրատեսիլ 2009»-ի հայկական նախընտրական փուլին, որի ժամանակ «Դորիանսը»բարձր վարկանիշ ապահովեց իր և հայկականռոքի համար, ապա հարց ուղղել, թեինչպես որոշվեց մասնակցել 2013-ի մրցույթին:«2009 թ-ին մենք գիտեինք, որ չենք ընտրվելու, քանզի նոր խումբ էինք, և հայ հանդիսատեսը մեզ դեռ չէր ճանաչում: Դա եղել է մեր նախկին մենեջերի գաղափարը և նպատակն էր, որ հանդիսատեսը ծանոթանա մեր խմբին: Իսկ այս տարի Հայաստանի հանրային հեռուստաընկերությունն առաջարկեց Հայաստանը ներկայացնել մրցույթում և մենք սիրով համաձայնեցինք: Իհարկե, մեզ համար մեծ պատիվ է Հայաստանը ներկայացնել «Եվրատեսիլ»-ում: Այն մեզ համար պարզապես երգի մրցույթ չէ, այլ մեծ տոնակատարություն, որի ժամանակ տարբեր երկրների ներկայացուցիչներ հնարավորություն ունեն հանդիպել միմյանց, ներկայացնել իրենց մշակույթը և պարզապես ուրախանալ»,- մեկնաբանել է «Դորիանս»-ը:
Երաժիշտները նշել են, որ «Եվրատեսիլ 2013»-ումիրենց մասնակցության նպատակը հաղթելը կամ պարտվելը չէ. «Որպես արտիստներ` մենք կանենք ամեն հնարավորը, որպեսզի չհիասթափեցնենք մեզ երկրպագողներին»:
Անդրադարձել են նաև բրիտանական «Black Sabbath» խմբի կիթառահար Թոնի Այոմիիմասնակցությանը: «Դորիանս»-ը պատասխանել է, որ նախաձեռնությունը եղել է իրենց մենեջերինը, ով էլ խնդրել է Այոմիին գրել Հայաստանը ներկայացնող երգի երաժշտությունը: «Մենք անչափ հուզված էինք, քանզի «Black Sabbath»-ը մեծ ազդեցություն է ունեցել մեր ընտրած երաժշտական ուղու վրա: Համագործակցությունը լեգենդար Թոնի Այոմիի հետ իսկապես մեծագույն պատիվ է մեզ համար»:
Կայքը նաև խնդրել է մեկնաբանել երգի` «Ո՞վ է մարդը, ո՞վ Աստված» տողերըպատասխանել այն հարցին, թե վերջապես ո՞վ կփրկի «միայնակ մոլորակը»:«Այսպես ասենք, Lonely planet-ը միայն Երկիր մոլորակի մասին չէ, այլ մեր բոլորի: Մեր պատկերացմամբ` յուրաքանչյուրնիր ներսում ունի իր միայնակ մոլորակը: Եվ եթե այդպես է, ապա մենք ցանկանում ենք ապրել ավելի լավ աշխարհում, և մեզնից յուրաքանչյուրը պետք է իր օրինակով աշխարհն ավելի լավը դարձնի: Մեր երգը կարևոր ուղերձ ունի, հուսով ենք այն կհասնի և կհուզի հանդիստեսին»,- մեկնաբանել է խումբը:
«Եվրատեսիլ 2013» երգի մրցույթը կկայանաՇվեդիայի Մալմյո քաղաքում մայիսի 14-18-ը:escrating-ի վարկանիշային ցուցակում «Դորիանս» խումբը «Lonley planet» երգով երրորդ հորիզոնականում է: Աղյուսակը կազմվում է՝ հաշվի առնելով «Եվրատեսիլ»-ի youtube-ի պաշտոնական էջում տեղադրված տեսահոլովակների դիտումները:Առաջին տեղում Մոնտենեգրոն է, երկրորդում՝ Դանիան:

Our song has an important message we hope that it will reach and touch the audience. Dorians
YEREVAN, MARCH 28, ARMENPRESS: Escotoday, the most popular independent website about theEurovision Song Contest will start publishing series of interviews with the artists for 2013 and the first one will come from Dorians, representing Armenia. As reports Armenpress Escotodayhas publshed its interview with “Dorians” rock band, that is to present Armenia in “Eurovision 2013” song contest taking place in Malmö, Sweden on May 14.The article runs as follows:
''We have some weeks to go before theEurovision Song Contestwill start happening inMalmö with the first rehearsals. Today we will start publishing our series of interviews with the artists for 2013 and the the first one will come from Dorians, representingArmenia.
1. After not being selected to represent Armenia at Eurovision in 2009, how was the decision reached to make a come back in 2013?
In 2009 we knew that we are not going to be selected to represent Armenia at Eurovision, as we were a new band, the Armenian audience didn’t know us yet. It was our ex-managers idea to participate in the selection process and let the audience get to know us.
This year the Armenian Public Television asked us to represent Armenia at Eurovision and we kindly accepted the request.
2. What does participating at Eurovision mean for you?
Of course it’s a great honor for us to get the chance of representing Armenia at Eurovision, which is not just a song contest for us, it’s a huge festival, where representatives from different countries get a chance of meeting each other, sharing culture, and, of course, having fun.
3. How do you think you’ll do in the competition? And how would you like your career to progress from that point?
We don’t know how we will do in the competition, but our purpose is neither to win, nor to lose there; we are going to do our best as artists and we are going to try not to disappoint people who support us.
4. How did the band come to be involved with Tony Iommi of Black Sabbath?
5. What influence has Tommy Iommi had on the musical direction the band has taken for the competition?
Our manager asked Tony Iommi to write a song for our entry and he kindly accepted the request. We were pretty excited as the Black Sabbath had his own influence on our band. Collaborating with Toni Iommi, with that kind of a true legend is a great honor for us.
6. Tony has beenvery complimentary in the Brithish press about Gor’s singing voice, but has also said he thinks the song will be ‘slagged off’. What do you feel about his statements?
We can say that we enjoy excellent relations with Tony Iommi and we are really humbled by his support and compliments. At the same time we don’t find ourselves in a position to comment on Tony’s statements. You’d better ask him directly.
7. What should listeners and viewers expect from Lonely Planet? The lyrics are bleak but not without hope.
Let the viewers and the listeners talk about their expectations.
8. You ask the question in the song, who is the man and who is the God? Could you answer that for us? And how would you answer your own question - who WILL save the lonely planet?
Let us put it in this way - “Lonely planet” is not just about only Planet Earth, it is about all of us. We think that everyone has its own inner lonely planet. So, if we want tolivein a better world, each of us has to behave in a way that makes world better.