«Եվրատեսիլ»-ի «Դորիանս»-ի Lonley planet երգի վերջնական տարբերակը պատրաստ է
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Եվրատեսիլ 2013» երգի միջազգային մրցույթում Հայաստանը ներկայացնող «Դորիանս» ռոք խմբի Lonley planet երգի վերջնական տարբերակը պատրաստ է: Այն կներկայացվի Եվրոպական հեռարձակողների միություն մարտի 18-ին: «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում` Հայաստանի հանրային հեռուստաընկերության «Եվրատեսիլ» նախագծի պատասխանատու Գոհար Գասպարյանը նշեց, որ մարտի 18-ին ինքը մեկնելու է Շվեդիա մասնակցելու մրցույթի պատվիրակությունների ղեկավարների հանդիպմանը:«Մարտի 18-ին ներկայացվելու են բոլոր մասնակից երկրների երգերի պաշտոնական տարբերակները»,- ասաց Գասպարյանը: Նրա խոսքով`պատվիրակությունների ղեկավարների հանդիպմանը քննարկվելու են մրցույթի անցկացման հետ կապված բոլոր մանրամասները, ներկայացվելու է օրակարգը:
Մինչ մարտի 18-ը մասնակից երկրները կարող էին իրականացնել երգի վերջնական ձայնագրումը եւ համաձայն մրցույթի կանոնադրության` հեղինակները կարող են փոփոխել երգը` ցանկության դեպքում նորովի գործիքավորելով այն:Առաջիկա շաբաթվա ընթացքում «Եվրատեսիլ 2013»-ի մասնակիցների երգերի պաշտոնական տարբերակները հասանելի կլինեն նաեւ համացանցում:
«Եվրատեսիլ 2013»-ում Lonely planet Հայաստանի երգը հեղինակել է Black Sabbath անգլիական ռոք խմբի կիթառահար Թոնի Այոմին: Երգի խոսքերի համահեղինակն է Վարդան Զադոյանը: Մարտի 11-ին բրիտանական Birmingham Mail-ին տված հարցազրույցում` Այոմին նշել էր, որ Lonely planet երգից իր սպասումները բավականին մեծ են:«Ես գտա Lonley Planet-ը, այն շատ հզոր բալլադ է: Ես զարմացած էի, որ այն հայտնվեց հայաստանյան եզրափակչի կարճ ցանկում եւ Հայաստանի ժողովուրդը քվեարկեց դրա օգտին: Եվ ով գիտե, գուցե այն հաղթի»,- նշել էր կիթառահարը:
«Եվրատեսիլ 2013»-ը տեղի կունենա մայիսի 14-18-ը Շվեդիայի Մալմյո քաղաքում:«Մենք մեկ ենք» կարգախոսի ներքո անցկացվող մրցույթին այս տարի կմասնակցի 39 երկիր: Հայաստանը կներկայանա2-րդկիսաեզրափակչում մայիսի 16-ին:

YEREVAN, MARCH 16, ARMENPRESS. The final version of Lonely Planet song to be introduced in 'Eurovision 2013" has already been completed. The song will be represented to the commission of the European Broadcasters on March 18. In a conversation with "Armenpress" the Official for Eurovision Project of the Armenian Public TV Company Gohar Gasparyan stated that she will depart for Sweden on March 18 to take part in the meeting of the delegation heads.
"Dorians" rock band's Lonely Planet song for "Eurovision 2013" song contest had appeared in the centre of attention of the British media. Birmingham mail newspaper said that the Black Sabbath star is happy to be working in Armenia once more after developing bond with country. Among other things it was noted: "Handsworth-born Iommi, 65, has penned the music for the number Lonely Planet, which will be sung by the group, Dorians. The Armenian outfit has come up with its own English-language lyrics for the entry, which was selected by the nation at the weekend to compete in the semi-finals in May. For Iommi, who is in the midst of recording a new Sabbath album, the project allows him to continue his love affair with Armenia."