«Եվրատեսիլ-2013»-ում Ռուսաստանը կներկայացնի «Գոլոս» նախագծի հաղթողը՝ Դինա Գարիպովան
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Գոլոս» հեռուստամրցույթի հաղթողը՝ Դինա Գարիպովան, Ռուսաստանը կներկայացնի «Եվրատեսիլ-2013» երգի ամենամյա մրցույթում, որն այս տարվա մայիսին տեղի կունենա Մալմայում (Շվեդիա), հաղորդում Է «Արմենպրես»-ը՝ հղում անելով Ռուսաստանի հեռուստատեսության Առաջին ալիքին:
Գարիպովան կկատարի "What If" երգը, որն ստեղծել են շվեդացի պրոդյուսերներ Գաբրիել Ալարեսը եւ Յոհակիմ Բյոռնբերգը՝ ռուսաստանցի երաժիշտ Լեոնիդ Գուտկինի համահեղինակությամբ:
Թաթարստանցի 21-ամյա Գարիպովան «Գոլոս» նախագծում հաղթել Էր 2012 թվականի դեկտեմբերին: Մրցույթին մասնակցելու համար ստացվել Էր շուրջ 12 հազար հայտ, «կույր լսումներ» հեռուստատեսային փուլին հասել Էին 150 հավակնորդներ: «Եվրատեսիլ»-ի ապագա մասնակցի օգտին քվեարկել Էր հեռուստադիտողների 54 տոկոսը:

Победительница проекта "Голос" Дина Гарипова поедет на "Евровидение" от России
Победительница вокального телевизионного конкурса "Голос" Дина Гарипова будет представлять Россию на ежегодном песенном конкурсе "Евровидение-2013", который пройдет в этом году в мае в Мальме (Швеция), сообщаетАрменпресссо ссылкой наINTERFAX.RU.
Гарипова исполнит песню "What If", созданную шведскими продюсерами Габриэлем Аларесом и Йоакимом Бьорнбергом в соавторстве с российским музыкантом Леонидом Гуткиным.
21-летняя Гарипова, уроженка Татарстана, победила в проекте "Голос" в декабре 2012 года. На участие в проекте было подано около 12 тыс. заявок, до телевизионного этапа "слепое прослушивание" дошли 150 претендентов. За будущую участницу "Евровидения" проголосовало 54% телезрителей.