Compass band-ը մինչ տարեվերջ կմասնակցի մի շարք համերգների
ԵՐԵՎԱՆ, 11 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Մանկական Եվրատեսիլ 2012» մրցույթում Հայաստանը ներկայացրած եւ երրորդ տեղը գրաված Compass band խումբը մինչ տարեվերջ կմասնակցի մի շարք համերգների: «Արմենպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում` խմբի պրոդյուսեր Զառա Պետրոսյանը պատմեց, որ տղաներն ակտիվորեն սկսելու են նախապատրաստվել դեկտեմբերի 25-ին Չեխովի անվան թիվ 55 դպրոցում կայանալիք գալա-համերգին, որտեղ կհնչի խմբի ամբողջ երգացանկը:
«Քանի որ խմբի սեփական երգացանկը դեռ այնքան մեծ չէ, որպեսզի նրանք մենահամերգով հանդես գան, տղաները մինչ տարեվերջ կմասնակցեն այլ համերգային ծրագրերի, ամանորի հեռուստաեթերների: Մենք շարունակում ենք մեր ակտիվ պարապունքները»,- ասաց Պետրոսյանը, ով իր երկարամյա պրոդյուսերական գործունեության ընթացքում հասկացել է այն «պարզ ճշմարտությունը», որ ցանկացած մրցույթում կարեւոր է ոչ թե զբաղեցրած հորիզոնականը, այլ տպավորիչ ելույթը:
««Մանկական Եվրատեսիլ 2012»-ում, իմ կարծիքով, մեզ հաջողվեց հետաքրքրել հանդիսատեսին, իսկ դա ամենակարեւորն է: Հաճախ ինձ հարցնում էին, արդյոք նրանք նաեւ նվագում են, եւ ես հպարտությամբ պատասխանում էի, որ իմ աշակերտները «не бутофорные»`նրանք ոչ թե ցույց են տալիս, որ նվագում են, այլ իսկապես եւ երգում են, եւ նվագում»,- նշեց պրոդյուսերը: Պետրոսյանիխոսքով` Compass band-ը կշարունակի ստեղծագործել ռոք ոճում եւ կմտածի նորանոր եղանակներ`հանդիսատեսին զարմացնելու համար:
Compass band խումբը ստեղծվել է 2011 թվականի նոյեմբերի 24-ին`մեկամյա գործունեության ընթացքում հանդես գալով բազմաթիվ համերգներով, խմբի չորս անդամները` Դավիթ Պարոնիկյանը, Արշավիր Գրիգորյանը, Արամ Ծատուրյանը եւ Աբրահամ Ազնաուրյանը լսում եւ նվագում են ռոքային երաժշտություն: Նախընտրում են լսել Led Zeppelin, Pink Floyd, Deep Purple, The Beatles: Տղաները սովորում են ԵրեւանիՉեխովի անվան թիվ 55 դպրոցում:
The Beatles անգլիական ռոք խմբի հանդեպ սերն ակնհայտ էր նաեւ «Մանկական Եվրատեսիլ 2012»-ում տղաների ոճից, որը անտարբեր չթողեց եվրոպացի հանդիսատեսին:

Compass band до конца года примет участие в ряде концертов
Армянская группа «Compass band», завоевавшая 3-тье место на конкурсе песни «Детское Евровидеие 2012» , до конца года примет участие в ряде концертов. В беседе с Арменпресс продюсер группы Зара Петросян отметила, что мальчики активно готовятся к предстоящему 25 декабря в школе имени Чехова в Ереване гала-концерту, в котором прозвучит «весь» репертуар Compass band.
«Правда, репертуар не настолько большой, чтобы они могли выступать с сольными концертами, поэтому до конца года они примут участие в других концертных программах, в новогоднем телеэфире. Мы продолжаем работать в полную силу», - сказала Петросян. За долгие годы своей продюсерской деятельности она поняла ту сермяжную правду, что в каждом конкурсе важно не завоеванное место, а то впечатление, которое произвело на зрителей твое выступление.
«На мой взгляд, нам удалось в этом году заинтересовать зрителя, а это самое главное. Часто меня спрашивают, правда, что члены группы играют сами и я, с гордостью отвечаю, конечно, это не бутафория, они, действительно, сами поют и играют», - подчеркнула продюсер. По словам Петросян, Compass band продолжит «существовать» в стиле рока и намерен новыми импровизациями радовать и удивлять своих поклонников.
Compass band была создана 24 ноября 2011 года. Группа состоит из 4-х человек- Арам Цатурян, Давид Пароникян, Абрам Азнавурян и Аршавир Григорян.
За год своего существования Compass band выступила с многочисленными концертами, члены группы с удовольствием слушают и играют рок, отдавая предпочтение Led Zeppelin, Pink Floyd, Deep Purple, The Beatles. Любовь мальчиков из Compass band к легендарной британской группе The Beatles и их выступление в этом стиле, судя по всему, не оставило равнодушными ни участников, ни гостей «Детского Евровидения 2012».