Compass band-ը մինչ տարեվերջ կմասնակցի մի շարք համերգների
ԵՐԵՎԱՆ, 11 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Մանկական Եվրատեսիլ 2012» մրցույթում Հայաստանը ներկայացրած եւ երրորդ տեղը գրաված Compass band խումբը մինչ տարեվերջ կմասնակցի մի շարք համերգների: «Արմենպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում` խմբի պրոդյուսեր Զառա Պետրոսյանը պատմեց, որ տղաներն ակտիվորեն սկսելու են նախապատրաստվել դեկտեմբերի 25-ին Չեխովի անվան թիվ 55 դպրոցում կայանալիք գալա-համերգին, որտեղ կհնչի խմբի ամբողջ երգացանկը:
«Քանի որ խմբի սեփական երգացանկը դեռ այնքան մեծ չէ, որպեսզի նրանք մենահամերգով հանդես գան, տղաները մինչ տարեվերջ կմասնակցեն այլ համերգային ծրագրերի, ամանորի հեռուստաեթերների: Մենք շարունակում ենք մեր ակտիվ պարապունքները»,- ասաց Պետրոսյանը, ով իր երկարամյա պրոդյուսերական գործունեության ընթացքում հասկացել է այն «պարզ ճշմարտությունը», որ ցանկացած մրցույթում կարեւոր է ոչ թե զբաղեցրած հորիզոնականը, այլ տպավորիչ ելույթը:
««Մանկական Եվրատեսիլ 2012»-ում, իմ կարծիքով, մեզ հաջողվեց հետաքրքրել հանդիսատեսին, իսկ դա ամենակարեւորն է: Հաճախ ինձ հարցնում էին, արդյոք նրանք նաեւ նվագում են, եւ ես հպարտությամբ պատասխանում էի, որ իմ աշակերտները «не бутофорные»`նրանք ոչ թե ցույց են տալիս, որ նվագում են, այլ իսկապես եւ երգում են, եւ նվագում»,- նշեց պրոդյուսերը: Պետրոսյանիխոսքով` Compass band-ը կշարունակի ստեղծագործել ռոք ոճում եւ կմտածի նորանոր եղանակներ`հանդիսատեսին զարմացնելու համար:
Compass band խումբը ստեղծվել է 2011 թվականի նոյեմբերի 24-ին`մեկամյա գործունեության ընթացքում հանդես գալով բազմաթիվ համերգներով, խմբի չորս անդամները` Դավիթ Պարոնիկյանը, Արշավիր Գրիգորյանը, Արամ Ծատուրյանը եւ Աբրահամ Ազնաուրյանը լսում եւ նվագում են ռոքային երաժշտություն: Նախընտրում են լսել Led Zeppelin, Pink Floyd, Deep Purple, The Beatles: Տղաները սովորում են ԵրեւանիՉեխովի անվան թիվ 55 դպրոցում:
The Beatles անգլիական ռոք խմբի հանդեպ սերն ակնհայտ էր նաեւ «Մանկական Եվրատեսիլ 2012»-ում տղաների ոճից, որը անտարբեր չթողեց եվրոպացի հանդիսատեսին:

Compass band to participate in a range of events till the end of the year
YEREVAN, DECEMBER 11, ARMENPRESS: Compass band group that presented Armenia in "Junior Eurovision 2012" and occupied the third place is set to have a series of events by the end of this year. Group producer Zara Petrosyan stated in the briefing with Armenpress, the boys will actively prepare for a gala- concert due December 25, in number 55 school after Chekhov: the boys are going to sing the entire repertory of the group.
''The group's repertoire is not big enough in order boys could come up with solo concert, yet they are scheduled to participate in different concert programs, New Year TV programs. We are continuing our activities in a normal way'' Petrosyan noted. The producer of the group assures, the impressive performance is much more important than the occupied place during the competitions. In her words the group managed to capture the audience during ''Junior Eurovision 2012 " and reportedly it is the most important thing. According to Petrosyan Compass band will continue to create in rock style and will seek new ways to attract the audience.
Compass band was founded in 2011 on November 24. During their one year activity the group managed to come forth with numerous concerts, group's four members David Paronikyan, Arshavir Grigorian, Aram Tsaturyan and Abraham Aznauryan are apt to rock music. The boys prefer Led Zeppelin, Pink Floyd, Deep Purple and The Beatles. The boys are attending number 55 school after Chekhov. Their love towards British The Beatles group was obvious during "Junior Eurovision 2012". Reportedly European audience was deeply impressed.