Ջեյմս Բոնդի մասին վերջին սերիան Մեծ Բրիտանիայում գերազանցել Է վաճառքների բոլոր ռեկորդները
ԵՐԵՎԱՆ, 5 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Սեմ Մենդեսի՝ այս աշնանը կինոթատրոնների Էկրաններ բարձրացած «007. «Սքայֆոլ»-ի կոորդինատներ» ֆիլմը հավաքել Է ռեկորդային 94,3 միլիոն ֆունտ ստեռլինգի դրամարկղային մուտքեր: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, դեկտեմբերի 5-ին հաղորդել են տեղական զանգվածային լրատվամիջոցները՝ վկայակոչելով կինոնկարի պրոդյուսերներին:
«Մենք շատ ենք հպարտանում այս ֆիլմով եւ շնորհակալություն ենք հայտնում բոլորին, հատկապես Դենիել Քրեյգին եւ Սեմ Մենդեսին, որոնք շատ բան արեցին հաջողության համար»,- հայտարարել են կինոնկարի պրոդյուսերներ Բարբարա Բրոկոլին եւ Մայքլ Ուիլսոնը պաշտոնական հաղորդագրության մեջ:
Բոնդապատումի՝ թվով քսաներեքերորդ սերիան գերազանցել Է նույնիսկ «Ավատար» 3-D ձեւաչափով ֆիլմի ռեկորդը, որը 2009 թվականին հավաքել Էր 94 միլիոն ֆունտ ստեռլինգ, նշել են պրոդյուսերները, ընդսմին հավելելով, որ համեմատելիս հաշվի չեն առել գնաճի գործոնը:

Последняя серия про Джеймса Бонда побила все рекорды продаж в Британии
Вышедший на экраны кинотеатров этой осенью фильм Сэма Мендеса "007: Координаты "Скайфолл" собрал рекордные 94,3 млн фунтов стерлингов кассовых сборов. Как передает Арменпресс,об этомсообщили в среду местные СМИ со ссылкой на продюсеров картины.
"Мы очень гордимся этим фильмом и благодарим всех, особенно Дэниэла Крейга и Сэма Мендеса, которые многое сделали для успеха", - заявили продюсеры картины Барбара Брокколи и Майкл Уилсон в официальном сообщении.
Двадцать третья по счету серия бондианы побила даже рекорд фильма в формате 3-D "Аватар", собравшего в 2009 г. 94 млн фунтов стерлингов, отметили продюсеры, добавившие, однако, что при сравнении не учитывали фактор инфляции.