«Փոքրիկ Զորավարը» կինոկատակերգությունը մեծ էկրանին կհայտնվի տարեվերջին
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Օ՛ Հենրիի «Կարմրամորթ առաջնորդ»-ը պատմվածքի մոտիվներով նկահարահանված «Փոքրիկ Զորավարը» նոր կինոկատակերգությունը հանդիսատեսի դատին կահնձնվի մինչ 2012 թվականի դեկտեմբերի վերջ: «Արմենպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում ֆիլմի սցենարի հեղինակ, բեմադրող ռեժիսոր եւ պրոդյուսեր Հենրի Քոչարյանը նշեց, որ արդեն ավարտվել են ֆիլմի նկարահանումները եւ սկսվել են մոնտաժային աշխատանքները:
««Փոքրիկ Զորավարը» ֆիլմի գլխավոր առանձնահատկություններից մեկն այն է, որ այն լինելու թե մեծերի, թե փոքրերի համար»,- ասաց Քոչարյանը: Նրա խոսքով` իր նպատակն էր ստեղծել ժամանցային ֆիլմ առանց տարիքային սահմանափակումների:Բեմադրող ռեժիսորը կարեւորում է, որ ֆիլմի ստեղծագործական կազմը երիտասարդական է:«Ես չեմ փորձել ընտրել հայտնի դեմքերի, այլ երիտասարդների, ովքեր առավելագույնս համապատասխանում են ֆիլմի դերերին»,- ասաց նա:
Ֆիլմի գլխավոր հերոսը մի օլիգարխի 7,5 տարեկան տղան է, ում երկու երիտասարդներ որոշում են առեւանգել եւ հորից փրկագին պահանջել: Սակայն տղան իսկական չարիք է դառնում նրանց գլխին: «Փոքրի Զորավարը» ֆիլմի նկարահանման աշխարհագրությունն ընդգրկել է Երեւանն ու Գառնին:
Սա Քոչարյանի առաջին կինոփարձն է, մինչ այդ նա հանդիսատեսին հայտնի էր, մասնավորապես, իր «Զգուշացե'ք, կանայք են» ներկայացման շնորհիվ:«Զգուշացեք, կանայք են» ներկայացումը Քոչարյանի վեցերորդ բեմադրությունն էր: 2011 թվականի գարնանը «Թատրոն X’» հանրապետական փառատոնի շրջանակներում ռեժիսորի` «Անվայել առաջարկություններ»ը` որը բեմադրված Անտոն Չեխովի «Արջ» եւ «Առաջարկություն» պիեսների հիման վրա, լավագույններից մեկն է ճանաչվել` արժանանալով դրամական պարգեւի:

The comedy ''The Little Commander'' will appear on big screen at the end of the year
YEREVAN, NOVEMBEER 26, ARMENPRESS: The new comedy ''The Little Commander'' based on the story ''The Leader of the Redskins'' by O. Henry will appear on the screens until the end of December 2012. The screenwriter, director and producer of the film Henri Kocharyan informed ''Armenpress'' that the shootings of the film are already completed.
Kocharyan mentioned: ''One of the features of the film ''The Little Commander'' is that it will be both for adults and for children.'' He said his goal was to create an entertaining movie without age restrictions. The filmmaker highlights that the staff of the film is young. He said: ''I did not try to choose famous faces, but the young men, that correspond to the roles of the film.''
The main character of the film is a 7,5 years old son of an oligarch and two young men decided to kidnap him and demand a ransom. But the boy turned out to be a real calamity for them. The shooting of the movie took place in Yerevan and Garni.
This is the first film by Kocharyan, before that he was known to the audience especially by his ''Be Careful, They are Women'' performance. The performance ''Be Careful, They are Women'' was Kocharyan's sixth performance.