Պատրաստ է Compass band-ի «Sweetie baby» երգի տեսահոլովակը
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Մանկական Եվրատեսիլ 2012» երգի մրցույթում Հայաստանը ներկայացնող Compass band խմբի «Sweetie baby» երգի տեսահոլովակը պատրաստ է: Ինչպես«Արմենպրես»-ին տեղեկացրեց Հանրային հեռուստաընկերության «Եվրատեսիլ» նախագծի պատասխանատու Գոհար Գասպարյանը` տեսահոլովակի ռեժիսորն է Հրանտ Մովսիսյանը, այն նկարահանված է անգլիական «Բիթլս» խմբի ոճով:
«Տղաները չեն փորձել նմանակել Բիթլսին, այլ վերցնել ամենալավ կողմերըեւ ներկայացնել տեսահոլովակում»,- ասաց Գասպարյանը: Մրցույթի հայաստանյանպատվիրակությունը կմեկնի Ամստերդամ նոյեմբերի 26-ին: Դեկտեմբերի 1-ին Ամստերդամում կայանալիք միջազգային հեռուստատեսային մրցույթի գլխավոր փորձը տեղի կունեն նոյեմբերի 30-ին:
«Մանկական Եվրատեսիլ 2012»-ի երգի մրցույթում իրավունք ունեն մասնակցելու 10-15 տարեկան երեխաները: Մրցույթի հայաստանյան նախընտրական փուլին հայտ ներկայացրած Compass band-ի կազմը բաղկացած է չորս հոգուց` Դավիթ Պարոնիկյան, Արշավիր Գրիգորյան, Արամ Ծատուրյան եւ Աբրահամ Ազնաուրյան: Հայաստանի հանրային հեռուստաընկերության Մանկական Եվրատեսիլի հանձնաժողովի նախնական լսումների արդյունքում Compass band-ի «Sweetie baby» երգն անցել է մրցույթի եզրափակիչ փուլ: Ամստերդամում անցկացված վիճակահանության համաձայն` Compass band խումբը հանդես կգա 8-րդ համարի ներքո: Մրցույթին կմասնակցեն 12 երկիր` Բելառուսը, Շվեդիան, Ադրբեջանը, Բելգիան, Ռուսաստանը, Իսրայելը, Ալբանիան, Հայաստանը, Ուկրաինան, Վրաստանը, Մոլդովան, Նիդեռլանդները: Երկրների հաջորդականությունը համապատասխանում նաեւ ելույթների թվային հաջորդականությանը: Մրցույթը կանցկացվի «Կոտրենք սառույցը» կարգախոսի ներքո:

The video clip for Compass band's "Sweetie Baby'' song is ready
YEREVAN, NOVEMBER 24, ARMENPRESS. The video clip for "Sweetie Baby" song of Compass band, which will introduce Armenia in the "Junior Eurovision 2012" song contest, is now ready. The responsible for the project "Eurovision" of the Public Television Gohar Gasparyan informed "Armenpress" that the director of the video clip is Hrant Movsisyan. The video clip has been shooting in the fashion of the Beatles.
Among other things Gasparyan stated: "The guys did not attempt to imitate the Beatles, they have just taken the best sides and introduced them in the video clip." The Armenian Delegation of the "Junior Eurovision 2012' song contest will leave for the Netherlands on November 26 for the participation in the international TV contest in Amsterdam on December 1.
Kids from 10-15 ages have a right to participate in the "Junior Eurovision 2012" song contest. Compass band rerepresenting Armenia has four members. They are Davit Paronikyan, Arshavir Grigoryan, Aram Tzaturyan, and Abraham Aznauryan. In accordance with the drawing of lots held in Amsterdam Compass band will be the 8th number. 12 countries will participate in the contest. Representatives from Belarus, Sweden, Azerbaijan, Belgium, Russia, Israel, Albania, Armenia, Ukraine, Georgia, Moldova, and the Netherlands will introduce their songs to the public. The contest will be held under the slogan "Let's Break the Ice."