Պատրաստ է Compass band-ի «Sweetie baby» երգի տեսահոլովակը
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Մանկական Եվրատեսիլ 2012» երգի մրցույթում Հայաստանը ներկայացնող Compass band խմբի «Sweetie baby» երգի տեսահոլովակը պատրաստ է: Ինչպես«Արմենպրես»-ին տեղեկացրեց Հանրային հեռուստաընկերության «Եվրատեսիլ» նախագծի պատասխանատու Գոհար Գասպարյանը` տեսահոլովակի ռեժիսորն է Հրանտ Մովսիսյանը, այն նկարահանված է անգլիական «Բիթլս» խմբի ոճով:
«Տղաները չեն փորձել նմանակել Բիթլսին, այլ վերցնել ամենալավ կողմերըեւ ներկայացնել տեսահոլովակում»,- ասաց Գասպարյանը: Մրցույթի հայաստանյանպատվիրակությունը կմեկնի Ամստերդամ նոյեմբերի 26-ին: Դեկտեմբերի 1-ին Ամստերդամում կայանալիք միջազգային հեռուստատեսային մրցույթի գլխավոր փորձը տեղի կունեն նոյեմբերի 30-ին:
«Մանկական Եվրատեսիլ 2012»-ի երգի մրցույթում իրավունք ունեն մասնակցելու 10-15 տարեկան երեխաները: Մրցույթի հայաստանյան նախընտրական փուլին հայտ ներկայացրած Compass band-ի կազմը բաղկացած է չորս հոգուց` Դավիթ Պարոնիկյան, Արշավիր Գրիգորյան, Արամ Ծատուրյան եւ Աբրահամ Ազնաուրյան: Հայաստանի հանրային հեռուստաընկերության Մանկական Եվրատեսիլի հանձնաժողովի նախնական լսումների արդյունքում Compass band-ի «Sweetie baby» երգն անցել է մրցույթի եզրափակիչ փուլ: Ամստերդամում անցկացված վիճակահանության համաձայն` Compass band խումբը հանդես կգա 8-րդ համարի ներքո: Մրցույթին կմասնակցեն 12 երկիր` Բելառուսը, Շվեդիան, Ադրբեջանը, Բելգիան, Ռուսաստանը, Իսրայելը, Ալբանիան, Հայաստանը, Ուկրաինան, Վրաստանը, Մոլդովան, Նիդեռլանդները: Երկրների հաջորդականությունը համապատասխանում նաեւ ելույթների թվային հաջորդականությանը: Մրցույթը կանցկացվի «Կոտրենք սառույցը» կարգախոսի ներքո:

Готов видеоролик песни «Sweetie baby» группы Compass band из Армении
Видеоролик песни «Sweetie baby» группы Compass band – представителя Армении на детском «Евровидении-2012», уже готов. Как сообщила Арменпресс ответственная проекта «Евровидения-2012» на Общественном телевидении Гоар Гаспарян, режиссером видеоролика является Грант Мовсисян, и снят он в стиле английской «Битлз».
«Ребята не пытались подражать «Битлз», они просто взяли у них самое лучшее и представили это в ролике», - сказала Гаспарян. Армянская делегация поедет в Амстердам 23 ноября. А 30 ноября состоится генеральная репетиция конкурса, который начнется 1 декабря.
В детском конкурсе «Евровидения-2012» имеют право выступать дети в возрасте 10-15 лет. В армянских слушаниях представила заявку также группа Compass band, в составе которой четверо ребят – Давид Пароникян, Аршавир Григорян, Арам Цатурян и Абраам Азнаурян. В результате предварительного прослушивания песня «Sweetie baby» группы Compass band прошла в финал. По жребию, проведенному в Амстердаме, наши мальчики из Compass band выступят под номером 8. В конкурсе принимают участие 12 стран – Беларусь, Швеция, Азербайджан, Бельгия, Россия, Израиль, Албания, Армения, Украина, Грузия, Молдова, Нидерланды. Названия стран даны в порядке выступления их представителей. Девиз конкурса – «Сломаем лед».