«Մանկական Եվրատեսիլ 2012»-ում Compass band-ը կներկայանա «Բիթլզ»-ի ոճով
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Մանկական Եվրատեսիլ 2012»-ի երգի մրցույթի հայաստանյան պատվիրակությունը նոյեմբերի 26-ին կմեկնի Նիդեռլանդներ` մասնակցելու դեկտեմբերի 1-ին Ամստերդամում կայանալիք միջազգային հեռուստատեսային մրցույթին: Մրցույթում Հայաստանը ներկայացնում է Compass band խումբը: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` նոյեմբերի 23-ին հրավիրված ասուլիսում Հանրային հեռուստաընկերության «Եվրատեսիլ» նախագծի պատասխանատու Գոհար Գասպարյանը նշեց, որ խումբը նոր ու հետաքրքրական ոճով կներկայանա մրցույթում:
«Մենք կմեկնենք Ամստերդամ երկուշաբթի առավոտյան: Այս տարի մրցույթի կոնցեպտը տարբերվելու է նախորդներից: Գնահատվելու է նաեւ մրցույթի դոկումենտալ հատվածը, ինչը նշանակում է, որ մասնակիցներն անընդհատ լինելու են տեսախցիկների ուշադրության կենտրոնում»,- ասաց Գասպարյանը: Ետնաբեմում իրականացված նկահարանումները, տեսաբացիկների տեսքով, եւս ցուցադրվելու են շոուի ընթացքում: «Մենք կներկայանանք այն երաժշտությամբ, որը սիրում են երեխաները: Ինչպես տղաներն են ասում` կփորձենք գերել բոլոր աղջիկների ժպիտները: Եւ կներկայանանք Բիթլսյան ոճում»,- ասաց նախագծի պատասխանատուն: Արդեն պատրաստ է Compass band-ի` ռեժիսոր Հրանտ Մովսիսյանի կողմից «Բիթլզ»-ի ոճով նկահարահանված տեսահոլովակը:
«Մեծ է պատասխանատվությունը, քանի որ ներկայացնում ենք մեր ազգը, երկիրը նման մրցույթում եւ ամեն օր աշխատում ենք, որպեսզի չհիասթափեցնենք»,- ասաց Compass band-ի անդամ Արամ Ծատուրյանը: Խմբ անդամներն իրենց հիմնական մրցակիցներին են համարում Իսրայելի եւ Ռուսաստանի ներկայացուցիչներին:
Պաշտոնական պատվիրակության կազմում են Հանրային հեռուստաընկերության ներկայացուցիչները, ինչպես նաեւ խմբի անդամների մերձավորներն ու ընկերները: «Մանկական Եվրատեսիլ 2012»-ի գլխավոր փորձը տեղի կունեն նոյեմբերի 30-ին, որին լավ ներկայանալը եւս շատ կարեւոր գործոն է համարվում: Ամստերդամում դեկտեմբերի 1-ին կայանալիք «Մանկական Եվրատեսիլ 2012»-ի երգի մրցույթում իրավունք ունեն մասնակցելու 10-15 տարեկան երեխաները: Մրցույթի հայաստանյան նախընտրական փուլին հայտ ներկայացրած Compass band-ի կազմը բաղկացած է չորս հոգուց` Դավիթ Պարոնիկյան, Արշավիր Գրիգորյան, Արամ Ծատուրյան եւ Աբրահամ Ազնաուրյան: Հայաստանի հանրային հեռուստաընկերության Մանկական Եվրատեսիլի հանձնաժողովի նախնական լսումների արդյունքում Compass band-ի «Sweetie baby» երգն անցել է մրցույթի եզրափակիչ փուլ: Ամստերդամում անցկացված վիճակահանության համաձայն` Compass band խումբը հանդես կգա 8-րդ համարի ներքո: Մրցույթին կմասնակցեն 12 երկիր` Բելառուսը, Շվեդիան, Ադրբեջանը, Բելգիան, Ռուսաստանը, Իսրայելը, Ալբանիան, Հայաստանը, Ուկրաինան, Վրաստանը, Մոլդովան, Նիդեռլանդները: Երկրների հաջորդականությունը համապատասխանում նաեւ ելույթների թվային հաջորդականությանը:
Խմբի եզրափակիչ փուլում չորս տղաների հետ բեմում հանդես եկած Միքայել Վարոսյանը, ում տարիքը չէր համապատասխանում մրցույթի կանոներին` կհայտարարի Հայաստանի քվեարկության արդյունքները:

Compass band выступит на «Детском Евровидении-2012» в стиле «Битлз»
Армянская делегация для участия в международном конкурсе песни «Детское Евровидение-2012» отбудет в Нидерланды 26 ноября. На конкурсе Армения будет представлена группой Compass band. Как сообщает Арменпресс, на пресс-конференции 23 ноября координатор этого проекта Общественной телекомпании Армении Гоар Гаспарян отметила, что группа выступит на «Евровидении» в новом и очень интересном стиле.
«Мы отбудем в Амстердам в понедельник утром. В этом году концепция конкурса Евровидения будет отличаться от предыдущих: будет оцениваться и документальная составляющая конкурса, что означает, что его участники будут постоянно находиться в сфере внимания видеокамер», - сказала Гаспарян. Видеосъемки, происходящие за сценой, также будут демонстрироваться в рамках шоу. «Мы представим ту музыку, которую любят дети. Как говорят наши мальчики, мы попытаемся покорить всех девочек и вызвать у них улыбки. Выступление будет в стиле «Битлз», - сказала координатор проекта. Уже готов видеоролик Compass band в стиле «Битлс», подготовленный режиссером Грантом Мовсисяном.
«Это огромная ответственность, поскольку мы представляем всю нашу нацию, страну не просто на этом конкурсе, но и всему миру и, важно их не разочаровать» - сказал один из членов Compass band Арам Цатурян. Своими главными соперниками армянская группа считает представителей Израиля и России.
В составе официальной делегации Армении - представители Общественной телекомпании, а также родные и друзья конкурса.
Главная репетиция участников «Евровидение-2012» состоится 30 ноября. В конкурсе могут участвовать дети 10-15 лет.
На международном телевизионном конкурсе «Детское Евровидение-2012», который состоятся 1 декабря в Амстердаме, Армению будет представлять Compass band
Группа состоит из 4-х человек- Арам Цатурян, Давид Пароникян, Абрам Азнавурян и Аршавир Григорян. Согласно уже состоявшейся в Амстердаме жеребьевке, наша группа будет выступать по номером «8».
В конкурсе примут участие 12 стран – Беларусь, Швеция, Азербайджан, Бельгия, Россия, Израиль, Албания, Армения, Украина, Грузия, Молдова, Нидерланды. Очередность стран соответствует номерам участников.