«Եթե բոլորը..» ֆիլմով կմեկնարկի «Ոսկե ծիրանն անիվների վրա» ծրագիրը
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ռեժիսոր Նատալյա Բելյաուսկենեի, պրոդյուսեր Միքայել Պողոսյանի Արցախյան պատերազմի մասին պատմող «Եթե բոլորը..» ֆիլմով կմեկնակի «Ոսկե ծիրանն անիվների վրա» ծրագրիը: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին «Ոսկե ծիրան» փառատոնի մամուլի ծառայութունից, «Ոսկե ծիրանն անիվների վրա»ծրագրիըկանցկացվիԵղեգնաձոր քաղաքում նոյեմբերի 16-18-ը:
Նոյեմբերի 1-10-ը Մոսկվայում անցկացված միջազգային բարեգործական 9-րդ «Լուչեզարնի անգել» («Лучезарный ангел» ) կինոփառատոնում «Եթե բոլորը..» ֆիլմը գրավել է երկրորդ տեղը:
ՀՀ անկախության եւ Հայոց բանակի 20–ամյակին նվիրված ֆիլմը «Լավագույն օտարալեզու ֆիլմ» անվանակարգում ներկայացված է Ամերիկյան կինոակադեմիայի «Օսկար» մրցանակաբաշխության ընդլայնված ցանկում:
«Ոսկեծիրաննանիվներիվրա»ծրագրի շրջանակներում կցուցադրվեն նաեւՍյուզան Խարդալյանի «Մեծ մորս դաջվածքները», Արթուր Խուդոյանի «Ինձ աշուղ են ասում», Կասիանա Տեր-Հարությունյանի, Սեզար եւ Գարի Կանանյանների «Հայկական ռապսոդիա» վավերագրական ֆիլմերը, ինչպես նաև «Ոսկե ծիրան» 9-րդ երեւանյան միջազգային կինոփառատոնի լիամետրաժ ֆիլմերի մրցութային անվանակարգում առաջին մրցանակի արժանացածՍ. Լոզնիցայի «Մշուշում» ֆիլմը:

"If only everyone" film will open "Golden Apricot on Wheels" program
YEREVAN, NOVEMBER 16, ARMENPRESS. "If only everyone" film about Artsakh wardirected by Natalija Bieliauskiene and produced by Michael Poghosyan will open "Golden Apricot on Wheels" program. The Press Service of "Golden Apricot" Festival informed "Armenpress" that "Golden Apricot on Wheels" program will be held in Yeghegnadzor on November 16-18.
The movie occupied the 2nd place in the 9th International Charity Festival "Luchezarniy Angel" in Moscow form 1-10 of November.
"If only everyone" film about Artsakh war and dedicated to the 20th anniversary of the Armenian Army and Independence of Armenia has entered into Oscar Academy Awards' extended list in the nomination of "the Best Foreign Film".
In frames of "Golden Apricot on Wheels" program a number of other movies will be introduced to the audience as well. Among them are "Tattoos of My Grandmother" by Suzan Khardalyan, "I am Called Ashugh" by Artur Khudoyan, "the Armenian Rhapsody" by Cesar and Gary Kananyans, as well as "In the Fog" by Sergei Loznitsa.