Հենրիխ Մխիթարյանի և Ռոման Բերեզովսկու հարցազրույցները տեղադրվել են ՈՒԵՖԱ-ի կայքէջում
ԵՐԵՎԱՆ, ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՈՒԵՖԱ-ն իր պաշտոնական կայքում տեղադրել է եւ Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիային է տրամադրել տեսահոլովակ, որում ներառված են Հայաստանի ազգային հավաքականի կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանի և դարպասապահ Ռոման Բերեզովսկու հարցազրույցները: ԻՆչպես«Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայից,ՀՖՖ-ի և ՈՒԵՖԱ-ի համագործակցության արդյունքում սեպտեմբերի 8-ին Մալթայում իրականացվել էր Հայաստանի ազգային ընտրանու ֆուտբոլիստների տեսա եւ լուսանկարահանումը UEFA Media Day ծրագրի շրջանակներում:ՈՒԵՖԱ-ի Մեդիա խումբը նկարահանել էր նաեւ Հայաստանի ազգային հավաքականի մարզումը:
Ֆուտբոլիստները խոսել են հավաքականի արդեն նախկին անդամ, ավագ Սարգիս Հովսեփյանի մասին` իրենց հիացմունքն արտահայտելով:«Ժամանակներ կային, երբ ոչ ոք չէր հավատում մեր ազգային հավաքականին: Իսկ այժմ մարդիկ հավատում են մեզ եւ մեզ հետ մեծ հույսեր են կապում: Յուրաքանչյուր ոք մեզնից մեծ ակնկալիքներ ունի»,-ՈՒԵՖԱ-ի պաշտոնական կայքին ասել է Բերեզովսկին:
«Այս ակնկալիքները վկայում են Հովսեփյանի կարիերայի, նրա ազդեցության եւ ժառանգության մասին: Նա կմնա մեր «հավերժ առաջնորդը»»,-նշել է Մխիթարյանը` մեծ հարգանքով խոսելով իր ավագ գործընկերոջ մասին:
Հայաստանի ազգային հավաքականն իր ուղին սկսել ու անցել է Սարգիս Հովսեփյանի հետ. ազգային ընտրանու կազմում իր առաջին խաղը Հովսեփյանն անցկացրել է 1992 թվականին Մոլդովայի դեմ խաղով եւ ավարտել 2012 թվականի սեպտեմբերին կայացած Բուլղարիա-Հայաստան խաղով: Հայաստանի ընտրանու ավագն ազգային հավաքականի կազմում, ընդհանուր առմամբ,մարզադաշտ է դուրս եկել 131 անգամ: «Ես չեմ կարծում, որ ես լեգենդ եմ»,-ասել է նա` ավելացնելով. «Ես պարզապես իմ գործն եմ արել»:

Interviews by Henrikh Mkhitaryan and Roman Berezovskiy are placed in UEFA website
YEREVAN, OCTOBER 15, ARMENPRESS. Interviews by Henrikh Mkhitaryan and Roman Berezovskiy were placed in UEFA official website and the video of the interviews was given to Football Federation of Armenia. As Football Federation of Armenia informed "Armepress", as a result of cooperation of UEFA and Football Federation of Armenia UEFA Media Day pictured and made a video record of players of Armenian National Team in Malta on September 8. Media group also taped training of Armenian National Teal.
Interviews by Henrikh Mkhitaryan and Roman Berezovskiy are availablehere.
Armenia duo Henrik Mkhitaryan and Roman Berezovski spoke to UEFA.com to express their admiration for Sargis Hovsepyan after the defender recently won the last of his 131 caps. This is a brave new era for Armenia as the national team grapples with life after Sargis Hovsepyan, the side's captain and ever-present figurehead who called time on his professional career aged 39 last month. Modest and unassuming, Armenia's most-capped player made 131 appearances for his country. His final outing came in September's 1-0 loss to Bulgaria in FIFA World Cup qualifying, and he was typically understated about his career as he stepped away from the limelight. "I don't think I'm a legend," he said. "I simply did my job." After making his debut in Armenia's first international against Moldova in 1992, and establishing himself among the favourites at FC Pyunik and FC Zenit St Petersburg, the central defender was a key figure in some of the national team's proudest moments. "There were periods when no one believed in our national team," goalkeeper Roman Berezovski told UEFA.com, having first played alongside Hovsepyan for Armenia in 1996. "People believe in us now and have great expectations. Everyone has high expectations." Those raised expectations are a testament to Hovsepyan's career, influence and legacy, and Henrik Mkhitaryan holds his retired skipper in similarly high regard. For the exciting young FC Shakhtar Donetsk schemer, Hovsepyan remains nothing short of Armenia's "eternal leader".