Հաղթանակի համար մեզ միայն կարգապահություն է հարկավոր. Արթուր Սարկիսով
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի անդամ Արթուր Սարկիսովը Հայաստան-Իտալիա հանդիպումից առաջ մեր ընտրանու անցկացրած առաջին մարզման ժամանակ թեթեւ վնասվածք ստացավ: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` լրագրողների հետ հետմարզումային հանդիպման ժամանակ Սարկիսովը հավաստիացրեց, որ ինքն իրեն լավ է զգում եւ պատրաստ է Իտալիայի հետ խաղին.
-Բնութագրեք խնդրում եմ ձեր մարզավիճակը:
-Ամեն ինչ կարգին է, մարզման ընթացքում ստացած թեթեւ հարվածը վնասվածք չէր, կարծում եմ վաղն արդեն ամեն ինչ կկարգավորվի:
-Ինչպե՞ս եք գնահատում մրցակցին:
-Բոլորս էլ լավ գիտակցում ենք, որ Իտալիան աշխարհի լավագույն հավաքականներից է եւ հանդիպմանը լրջորեն ենք նախապատրաստվում: Կարող եմ ասել, որ պատրաստ ենք 100 տոկոսով: Իսկ հաղթանակի համար մեզ միայն կարգապահություն է հարկավոր:
-Ինչպե՞ս եք գնահատում հաղթանակի մեր հնարավորությունները:
-Հաղթելու հնարավություն միշտ էլ կա: Շատ հաճախ հանդիպման ֆավորիտները պարտվում են, իսկ մենք խաղադաշտ դուրս կգանք հաղթելու ձգտումով:
-Ի՞նչ եք կարծում, ինչպե՞ս կարող է ազդել Ղազարյանի եւ Մարկոսի բացակայությունը մեր խաղի որակի վրա:
-Իհարկե, նրանց տեղը կզգացվի: Թիմում կան ֆուտբոլիստներ, ովքեր կարող են փոխարինել նրանց:
-Մրցակից թիմի անդամներից, ո՞ւմ կարելի է հատուկ ուշադրություն դարձնել:
-Թիմի բոլոր անդամներին եւ, ընդհանրապես, բոլոր թիմերին միշտ պետք է ուշադրության կենտրոնում պահել: Պետք է միայն խաղադաշտ դուրս գանք կենտրոնացած եւ ամբողջովին պատրաստ: Բոլորն էլ յուրօրինակ ֆուտբոլիստներ են սխալ կլիներ ինչ որ մեկին առանձնացնելը:

Для победы нам нужна только дисциплина: Артур Саркисов
Член Национальной сборной Армении Артур Саркисов во время первой тренировки в преддверии встречи Армения-Италия в рамках отборочного тура Первенства мира по футболу получил легкую травму. Как сообщает Арменпресс, позже, на встрече с журналистами футболист, тем не менее, заверил, что он чувствует себя хорошо и готов к игре с итальянской командой.
Как Вы сами оцениваете свою форму?
Все в порядке, легкий удар во время тренировки – это еще не травма, думаю, что до игры все образуется.
Что Вы скажете о противнике?
Мы все прекрасно знаем, что Италия имеет одну из лучших сборных мира, так что к этой встрече мы готовимся со всей серьезностью. Могу сказать, что мы готовы на 100 процентов. А для победы нам нужна только дисциплина
Как Вы оцениваете наши шансы на победу?
Эти шансы всегда есть. Зачастую терпят поражение фавориты встречи, а мы выйдем на поле с жаждой победить.
На Ваш взгляд, как может сказаться на качестве игры отсутствие Казаряна и Маркоса?
Конечно, это будет заметно. Тем не менее, в команде есть футболисты, которые могут заменить их.
Как Вы думаете, кому из итальянской команды следует уделить особое внимание?
Держать в поле зрения следует всех игроков и, как правило, все команды. Главное выйти на поле сконцентрированным и полностью готовым к игре. Все футболисты имеют свой стиль игры и свои сильные стороны, не стоит кого-то выделять или недооценивать.