Ֆուտբոլի ազգային ընտրանին առանց լարվածության է մոտենում Իտալիայի հետ խաղին
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականն առանց լարվածության եւ մեծ հավատով է նախապատրաստվում Իտալիայի հետ աշխարհի առաջնության ընտրական փուլի խաղին:«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ, այս մասին մեր ազգային ընտրանու անդամ Դավիթ Մանոյանը: Առաջին «բաց» մարզումից հետո կիսապաշտպանը ընդգծեց, որ իտալացիների անունն արդեն խոսում է մրցակցի թիմի որակի մասին: «Մանուչարյանի վերադարձը, իհարկե, մեզ ուժ է տալիս: Բոլորիս համար ակնհայտ է, որ մրցակիցները լուրջ եւ հզոր ֆուտբոլ ցուցադրող թիմ են»,-ասաց Մանոյանը:
Ազգային հավաքականի կիսապաշտպանը Եվրոպայի փոխչեմպիոնների կազմից առանձնացրեց հավաքականի կիսապաշտպան Անդրեա Պիրլոյին:
Ֆուտբոլի աշխարհի առաջնության որակավորման փուլի Հայաստան-Իտալիա խաղը կկայանա հոկտեմբերի 12-ին «Հրազդան» մարզադաշտում, Երեւանի ժամանակով ժամը 21.00-ին:

There are no tensions in Armenian National Football Team about match with Italy
YEREVAN, OCTOBER 9, ARMENPRESS. There are no tensions in Armenian national football team about the upcoming match with Italy, Armenian team is preparing for the game with Italian National Team believing in triumph. As reports ‘’Armenpress’’ this was said by a member of our national team David Manoyan. After the first open training the halfback of our national team underlined, that single name of the opponent already tells us about their high qualities. Manoyan said: “By all means the fact that Manucharyan has come back and he is with us now is already a plus. It is apparent for us all, that the opponent is a serious and strong football team.”
Halfback of Armenian National team said, that Italian halfback Andrea Pirlo is one of the outstanding members of the vice champion of Europe.
Armenia – Italy match of the qualifying stage of the World Football Championship will be held in ‘’Hrazdan’’ stadium on October 12, at 21:00.