Հանրային հեռուստաընկերությունը քննարկում է «Մանկական Եվրատեսիլ 2012»-ի եզրափակչի արդյունքները կեղծ լինելու լուրերը
ԵՐԵՎԱՆ, 3 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Մանկական Եվրատեսիլ 2012»-ի հայաստանյան եզրափակիչ փուլի արդյունքների կեղծ լինելու հանգամանքն ուսումնասիրվում է Հանրային հեռուստաընկերությունում: Եզրափակչի արդունքների համաձայն` հեռուստադիտողների sms քվեարկությամբ եւ ժյուրիի որոշմամբ հաղթող էր ճանաչվել Compass band խումբը: «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում Հանրային հեռուստաընկերության հեռուստաարտադրական ծառայության ղեկավար Ռուբեն Թումանյանը նշեց, որ եզրափակիչ փուլի արդյունքների հետ կապված մանրամասներն այժմ ճշտման փուլում են:
««Եվրատեսիլ»-ի հայասանյան պատվիրակության ղեկավար Գոհար Գասպարյանն այժմ գտնվում է Ժնեւում, նա է տիրապետում ողջ տեղեկատվությանը, իր վերադառնալուն պես եկող շաբաթվա սկզբին մենք կուսումնասիրենք իրավիճակը եւ կներկայացնենք արդյունքները»,- ասաց Թումանյանը:
Մամուլում տարածված տեղեկատվության համաձայն` կեղծված է եղել հաղթող ճանաչված մասնակիցների տարիքը, ինչը կարող է եզրափակչի արդյունքները չեղյալ հայտարարելու հիմք հանդիսանալ:
Մրցույթի կանոնադրության համաձայն` ներկայացվող երգի ստեղծման մեջ ակտիվ մասնակցություն պետք է ունենան 10-15 տարեկան երեխաները, եւ եթե նրանք չեն հանդիսանում հիմնական կատարողներ, այնուամենայնիվ, պետք է մասնակցեն երգի կատարմանը որպես բեք-վոկալիստներ, պարողներ կամ երաժիշտներ:

Public Television of Armenia Company comments on the rumors on false results of "Junior Eurovision 2012"
YEREVAN, OVTOBER 3, ARMENPRESS: The news of the final results of Armenian “Junior Eurovision 2012" to be false have been examined by Armenian Television Companies. Compass band is the winner in a result of the votes of the judges and SMS voting. Ruben Tumanyan noted that the details concerning the final result are in the clarifying stage.
“Gohar Gasparyan, the head of Armenian delegation to “Eurovision” is in Geneva and will return only next week. As she have all the information needed, only after her return we would be able to examine the situation and present the results” noted Tumanyan.
According to the regulations of the contest, only children aged 10-15 can participate in the creation of the song. On Sep 30 JESC 2012 Armenian Final took place live on First Channel of Armenia and 17 songs took part in the contest. Compass band with the song «Sweetie baby» won the final by SMS and professional jury voting with 50/50 ratio. On 1st of December the 10th Junior Eurovision will be held in Amsterdam, the capital of The Netherlands with the slogan “Break the Ice”.