Բուլղարացիներն առավելապես կզգուշանան Հենրիխ Մխիթարյանից
ԵՐԵՎԱՆ, 11 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Բուլղարիայի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի անդամերը Հայաստանի ազգային հավաքականի ամենավտանգավոր ֆուտբոլիստ են համարում Հենրիխ Մխիթարյանին:«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ, այսօր բուլղարական մարզական ԶԼՄ-ների ուշադրության կենտրոնում աշխարհի առաջնության ընտրական փուլի Բուլղարիա-Հայաստան հանդիպումն է: Sporta.bg պարբերականը, մասնավորապես, գրում է. «Հայաստանի ազգային հավաքականի գլխավոր աստղը Հենրիխ Մխիթարյանն է: Կիսապաշտպանն այժմ հանդես է գալիս Ուկրաինայի առաջնության առաջատար «Շախտյոր»-ի կազմում, որտեղ ութ խաղում դարձել է 11 գոլի հեղինակ»:
Բուլղարացիների ուշադրությանն է արժանացել նաեւ Արթուր Սարկիսովը. «Վարդան Մինասյանի թիմում կան չորս առաջ քաշված հարձակվողներ, որոնցից աչքի է ընկնում Արթուր Սարկիսովը: Հենց նա Մալթայի հետ խաղում, դուրս գալով փոխարինման, դարձավ գոլի հեղինակ»,- գրել է կայքը էջը:
«Արմենպրես»-ը մինչ այս գրել էր, որ Բուլղարիայի ազգային հավաքականի ֆուտբոլիստները նպատակ ունեն զարգացնելու Իտալիայի հետ ընտրական փուլի առաջին խաղում ունեցած հաջողությունը: Բուլղարական ԶԼՄ-ների հետ հանդիպման ժամանակ Բուլղարիայի հավաքականի դարպասապահ Նիկոլայ Միխայելովը շեշտել էր, որ Հայաստանի հետ սպասվելիք խաղում նրանք պետք է խաղան ագրեսիվ եւ կառուցողական ֆուտբոլ:
«Պետք է մոռանանք Իտալիայի հետ խաղը: Հայաստանի հետ սպասվելիք խաղում պիտի խաղանք միայն մեր խաղը: Ամեն ինչ անելու ենք երեք միավորի համար»,-ասել է բուլղարացի ֆուտբոլիստը:
Սեպտեմբերի 11-ին մեր ընտրանին Բուլղարիայի հավաքականի հետկանցկացնի 2014թ. Աշխարհի առաջնության հերթական հանդիպումը: Խաղը կկայանա Երեւանի ժամը 22:00-ին: Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականն առաջին տուրից հետո երեք միավորով գլխավորում է B խմբի աղյուսակը: Մեկական միավորներ ունեն Բուլղարիան, Իտալիան, Չեխիան եւ Դանիան:

Болгары с особой опаской будут относиться к Генриху Мхитаряну
Члены национальной сборной Болгарии по футболу самым опасным футболистом в сборной Армении считают Генриха Мхитаряна. Как сообщает Арменпресс, сегодня в центре внимания болгарских спортивных СМИ встреча отборочного этапа Первенства мира - «Болгария-Армения». Издание Sporta.bg, в частности, пишет: «Главная звезда национальной сборной Армении - Генрих Мхитарян. Полузащитник сейчас выступает в составе украинского «Шахтера», где за 8 матчей забил 11 голов».
Внимания болгар удостоился еще один наш футболист – Артур Саркисов. «В команде Вардана Минасяна есть четыре нападающих, среди них выделяется Артур Саркисов. Именно он в игре с Мальтой. выйдя на замену, стал автором гола»,- отмечается на странице сайта.
Арменпресс до этого уже писал о том, что футболисты сборной Болгарии намерены развивать успех, достигнутый в первой игре отборочного этапа во время встречи Болгария-Италия. В беседе с болгарскими СМИ вратарь сборной Болгарии Николай Михаелов подчеркнул, что в предстоящей встрече со сборной Армении они должны выбрать агрессивный и конструктивный футбол.
«Мы должны забыть об игре с Италией и в матче с Арменией вести только свою игру. Мы сделаем все, чтобы иметь три очка»,- сказал Михаелов..
Сегодня – 11 сентября – сборная Армении по футболу встретится с командой Болгарии - в выездной игре состоится очередная встреча отборочного тура Первенства мира 2014 года. Матч состоится в 22.00 по ереванскому времени.
Национальная сборная Армении по футболу после первого тура с тремя очками возглавляет таблицу B группы. По одному очку имеют команды Болгарии, Италии, Чехии и Дании.