Լեգենդար ֆուտբոլիստը Բուլղարիայի հետ խաղը մեր ընտրանու համար յուրօրինակ քննություն է համարում
ԵՐԵՎԱՆ, 11 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի խաղն անկանխատեսելի է: «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում նման կարծիք հայտնեց «Արարատ 73» ֆուտբոլիստ Նիկոլայ Ղազարյանը: Լեգենդար ֆուտբոլիստի կարծիքով, ֆուտբոլի աշխարհի առաջնության ընտրական փուլի մեկնարկային հանդիպումը կարելի է համարել հենց Բուլղարիայի հետ սեպտեմբերի 11-ին սպասվող խաղը:«Անշուշտ, մենք արդեն սովորել ենք մեր հավաքականին տեսնել միայն հաղթողի դերում, սակայն այս հանդիպումը ես համարում եմ մի յուրօրինակ քննություն: Տղաները մեծացել են եւս մեկ տարով, դրա հետ մեկտեղ շատացել է նաեւ փորձը»,-ասաց Ղազարյանը:
Իր թիմակցի հետ համակարծիք է նաեւ «Արարատ 73»-ի ավագ Հովհաննես Զանազանյանը: Նրա համար այսօրվա ազգային հավաքականն ավելի մեծ հնարավորություններ եւ ներուժ ունի, քան երբեւէ: «Կան լավ տղաներ, եւ կա հաջող խաղ, հարկավոր է միայն ճիշտ օգտագործել այս ամենը: Իսկ ինչ վերաբերում է բուլղարներին, ապա նրանք բավականին լուրջ մրցակից են»,- շեշտեց Զանազանյանը:
Այսօր` սեպտեմբերի 11-ին Հայաստանի ընտրանին Բուլղարիայի հավաքականի հետ արտագնա խաղում կանցկացնի 2014թ. Աշխարհի առաջնության ընտրական փուլի հերթական հանդիպումը: Խաղը կկայանա Երեւանի ժամամակով ժամը 22:00-ին: Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականն առաջին տուրից հետո երեք միավորով գլխավորում է B խմբի աղյուսակը: Մեկական միավորներ ունեն Բուլղարիան, Իտալիան, Չեխիան եւ Դանիան:

Legendary Footballer considers the game with Bulgaria to be a unique exam for Armenian team
YEREVAN, SEPTEMBER 11, ARMENPRESS: As Armenpress was reported by the famous football player of “Ararat 73” Nikolay Ghazaryan, the game of the Armenian national football team is unpredictable. The legendary footballer is certain that the upcoming game with Bulgaria, which will take place on September 11, might be considered to be a launch game for 2014 World Cup selection round. “Certainly, we have already got used to see our team as a winner, but I consider this game to be a unique exam for our footballers. The guys have grown with one year more, thus expanding the experience”, - said Ghazaryan.
The team skipper of “Ararat 73” Hovhannes Zanazanyan supports the opinion of his team-mate. The current national team has more prospects and potentials than ever. “We have good players and a good game. We just need to use all this properly. Concerning the Bulgaria team, I should admit that they are serious competitors”, - emphasized Zanazanyan.
On September 11 the Armenian team will meet the Bulgarian team in 2014 World Cup selection round. The game will take place at 22:00 Yerevan time. After the first round the Armenian national football team heads the B group table with 3 points. Bulgaria, Italy, Czech Republic and Denmark got 1 point each.