Դաղստանի հետ սահմանի մերձակայքում Վրաստանի ՆԳՆ-ն պատանդների ազատման գործողություն Է իրականացնում
ԵՐԵՎԱՆ, 29 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վրաստանի ներքին գործերի նախարարությունը պատանդների ազատման եւ այն զինված խմբի ձերբակալման գործողություն Է իրականացնում, որը նախօրյակին հայտնաբերվել Է վրաց-ռուսական սահմանի՝ Դաղստանի հատվածի մերձակայքում: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, օգոստոսի 29-ին հաղորդել Է «Ռուսթավի-2» հեռուստաընկերությունը:
Ըստ հեռուստաընկերության տվյալների՝ դիվերսանտների խումբը Վրաստան Է ներթափանցել Դաղստանից եւ պատանդ վերցրել տեղացի բնակիչների: Այս պահին հայտնի Է, որ պատանդ են վերցված Կախեթի տարածաշրջանի հինգ բնակիչ ու եւս երկու խումբ, որոնց ընդհանուր թիվն անհայտ Է:
Ներկայում ազատված Է Կախեթի՝ հինգ բնակիչներից բաղկացած խումբը ու եւս մեկ խումբ, ընթանում Է պատանդների երրորդ խմբի ազատման գործողությունը:
Ըստ «Ռուսթավի-2»-ի տվյալների՝ հատուկ գործողության ընթացքում ոչնչացվել Է մեկ դիվերսանտ, կան վիրավորներ:

Близ границы с Дагестаном идет операция МВД Грузии по освобождению заложников
Министерство внутренних дел Грузии ведет операцию по освобождению заложников и задержанию вооруженной группы, обнаруженной накануне близ дагестанского участка грузино-российской границы.Как сообщает Арменпресс,об этом передает телекомпания "Рустави-2" в среду, 29 августа.
По данным телекомпании, группа диверсантов проникла в Грузии из Дагестана, и взяла в заложники местных жителей. На данный момент известно, что в заложниках находятся пять жителей региона Кахети, и еще две группы, общая численность неизвестна.
На данный момент освобождена группа жителей Кахети из пяти человек, и еще одна группа, ведется операция по освобождению третьей группы заложников.