Վարդան Մինասյանն ազգային հավաքականի խնդիրները տեսնում է պաշտպանության մեջ
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՕԳՈՍՏՈՍ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստան- Բելառուս խաղը ամենավատ հանդիպումն էր, որ Հայաստանի ընտրանին անցկացրել էր վերջին շրջանում: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` Հայաստան-Բելառուս ընկերական հանդիպումից հետո կայացած ասուլիսի ժամանակ նման կարծիք հայտնեց Հայաստանի ազգային հավաքականի գլխավոր մարզիչ Վարդան Մինասյանը:
«Եթե խաղալու մեծ ցանկություն չկա, խաղը պետք է վատ ավարտվի: Մեր ցուցադրած խաղը վատագույններից էր, մենք արժանի էինք նման հաշվի»,-ասաց Մինասյանը:
Խոսելով պաշտպանության մասին` հավաքականի գլխավոր մարզիչը շեշտեց, որ այս ոլորտում բավականին մեծ խնդիրներ կան և անհրաժեշտ է գտնել դրանց լուծումները:
Օգոստոսի 15-ին «Հանրապետական» մարզադաշտում կայացած խաղում Բելառուսի ընտրանին Հայաստանի հավաքականի նկատմամբ հաղթանակ տարավ 2-1 հաշվով:
Հայաստանի ազգային հավաքականը հաջորդ խաղը կանցկացնի արդեն աշխարհի առաջնության ընտրական բուլի շրջանակներում: Սեպտեմբերի 7-ին մեր ընտրանին արտագնա խաղում ուժերը կչափի Մալթայի հետ:

Проблемы национальной сборной в обороне: Вардан Минасян
Игра Армения-Беларусь была самой плохой из встреч, которые провела Армения за последний период. Как сообщает Арменпресс, это мнение на пресс-конференции после окончания футбольного матча высказал главный тренер сборной Вардан Минасян.
«Если нет большого желания играть, то игра должна закончиться плохо. Эта наша игра была наихудшей, мы заслужили подобный счет», - сказал Минасян.
Коснувшись обороны, главный тренер сборной подчеркнул, что в этом вопросе у нас много проблем и необходимо найти их решение.
Напомним, что в футбольном матче, состоявшемся 15 августа на Республиканском стадионе в Ереване, сборная Беларуси одержала победу над нашей сборной со счетом 2:1.
Следующую встречу наша сборная проведет в рамках отборочного турнира первенства мира. 7 сентября армянские футболисты на выездном матче померяются силами с командой Мальты.