Հայաստանի հավաքականը հրաշալի խաղ է ցուցադրում. Բելառուսի հավաքականի մարզիչ
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՕԳՈՍՏՈՍ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Բելառուսի ընտրանին օգոստոսի 15-ին կայանալիք հանդիպմանը կցուցադրի իր սխեմատիկ խաղը: Ինչպես փոխանցում է «Արմենպրես»-ը` այս մասին լրագրողների հետ զրույցում ասաց Բելառուսի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Գեորգի Կոնդրատեւը: Վերջինս շեշտեց, որ հրաշալի տեղյակ է նախկին ԽՍՀՄ երկրների բոլոր հավաքականներից, այդ թվում նաեւ Հայաստանի ընտրանուց:
«Հայաստանի հավաքականը գերազանց խաղ է ցուցադրում, բայց մեզ համար շատ կարեւոր է խաղի հաշիվը: Ինձ մոտ մեծ տպավորություն են թողել ձեր հավաքականի կիսապաշտպան Հենրիկ Մխիթարյանը եւ հարձակվող Յուրա Մովսիսյանը»,- ասաց Գեորգի Կոնդրատեւը:
Անդրադառնալով Անդրեյ Խաչատուրյանին, ով խաղալու է Բելառուսի հավաքականի կազմում` Հայաստանի թիմի դեմ, Գեորգի Կոնդրատեւըշեշտեց, որ Խաչատուրյանը հավաքական հրավիրվեց, երբ բելառուսներից մեկը վնասվածք էր ստացել:
Ինքը ֆուտբոլիստը` Անդրեյ Խաչատուրյանը, պարզաբանելով Բելառուսի հավաքականի կողմից ստացած իր հրավերը, ընդգծեց, որ դա իր համար բավականին անսպասելի առաջարկ էր: «Դժվարանում եմ ինչ-որ բան հստակ ասել, բայց պետք է գնահատեմ այն, ինչ ունեմ: Չեմ կարող ասել, թե ինչ կանեի, եթե առաջինը հրավերը լիներ Հայաստանի կողմից»,-ասաց Խաչատուրյանը:
Հայաստան-Բելառուս ընկերական հանդիպումը կկայանա օգոստոսի 15-ին Վազգեն Սարգսյանի անվան «Հանրապետական» մարզադաշտում` ժամը 20:00-ին:

Yerevan, August 14, ARMENPRESS: The Belarus team will demonstrate its schematic game in the meeting to be held on August 15. As “Aremenpress” reports the Belarus national team coach George Kondratev mentioned this in the briefing with the reporters. The latter stressed that he was aware of all the former USSR countries’ teams, including the Armenian team.
“The Armenian team plays an excellent game, but for us the score is very important. Your midfielder Henrik Mkhitaryan and forward Yura Movsisyan had left a great impression on me”. George Kondratev noted.
Coming to Andrei Khachaturov who is going to play in the Belarus team against Armenia, George Kondratev stressed that Khachaturyan was invited in the team when one of the Belarusians was injured.
The footballer Andrei Khachaturyan explaining the invitation received by the Belarus national team stressed that it was quite unexpected suggestion. “I find it difficult to say anything definite, but I should estimate what I have. I cannot say what I would do if Armenia were the first to invite”, mentioned Khachaturyan.
Armenia-Belarus friendly game will take place in the Vazgen Sargsyan “Republican” stadium at 20:00 on August 15.