«Playboy» ամսագրի շապիկին հայտնված վրացուհի մոդելը կնկարահանվի հայկական ֆիլմում
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՕԳՈՍՏՈՍՒ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Սիրո պոկեր» նոր հայկական կինոկատակերգության գլխավոր դերերից մեկը կմարմնավորի միջազգային ճանաչում ունեցող վրացուհի մոդել Շորենա Բեգաշվիլին: «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում «Շարմ Հոլդինգ» ընկերության PR պատասխանատու Իզաբելլա Մանասարյանը նշեց, որ Շորենան սցենարը կարդալուցանմիջապեսհետո համաձայնել է մասնակցել ֆիլմի նկարահանումներին:
«Ի սկզբանե սցենարն ինձ շատ դուր եկավ, քանի որ խոսքը ոչ թե սիրային եւ ռոմանտիկ ֆիլմի մասին էր, այլ ակտիվ, իրադարձություններով լի սյուժեի, որտեղ գերակշռում է այսպես կոչված «էքշնը»»,- ասել է դերասանուհին: Նա նաեւ նշել է, որ սիրում է ավտոմեքենաներ եւ արագություն, այդ պատճառով բազմաթիվ անգամներ մասնակցել է ռալլիների:
«Այնպես որ, երբ խոսքը մեքենաների մասին է, ես միանգամից համաձայնվում եմ»,- ասել է Բեգաշվիլին` հավելելով, որ իր եւ ֆիլմում մարմնավորած հերոսուհու միջեւ առկա է որոշակի նմանություն:
«Նա սեքսուալ է եւ խորամանկ: Իսկ փոքրիկ կանացի խորամանկություն, կարծում եմ, բոլոր կանայք էլ ունեն»,- ավելացրել է մոդելը:
Շորենա Բեգաշվիլին միջազգային ճանաչում ունեցող մոդել է, նկարահանվել է «Playboy» ամսագրի շապիկի համար:
Մոդելի իր կարիերային զուգահեռ` նա նկարահանվում է ֆիլմերում, նաեւ Թբիլիսիի հայտնի հաղորդավարուհիներից մեկն է:
«Սիրո պոկերը» ներկայացնում են «Պահանջվում է միլիոնատեր» եւ «Փեսացուն կրկեսից» ֆիլմերի ստեղծագործական եւ պրոդյուսերական թիմերը: Նախքան Երեւանում նկարահանումները սկսելն աշխատանքային խումբը հասցրել է լինել Վրաստանում, որտեղ, սցենարի համաձայն, զարգանալու է իրադարձությունների մի մասը: Վրաստանում նկարահանումների իրականացմանն աջակցում է «Ռուստավի 2» հեռուստաընկերությունը:

The Georgian model to be shot in an Armenian movie
Yerevan, August 14, ARMENPRESS: Internationally popular Georgian model Shorena Begashvili will play one of the main roles of the Armenian new comedy “Love Poker”. In the interview with “Armenpress” the PR responsible of the “Sharm Holding” Izabella Manasaryan noted that Shorena immediately after reading the scenario agreed to participate in the movie shootings.
“I liked the scenario from the very beginning, as it is not a love and romantic movie, but a plot full of events, where the so called “action” dominates”, mentioned the actress. She also noted that she likes cars and speed that is why she had participated in rallies for many times.
“So when we talk about cars, I immediately agree”, Begashvili stated adding that there is a certain similarity between her and the heroine embodied in the movie.
“She is sexual and smart. I think every woman has little feminine cunning”, added the model.
Shorena Begashvili is an internationally recognized model; she was shot for the “Playboy” magazine cover.
Together with the career of model she is shot in movies, she is also one of the famous announcers in Tbilisi.
“Love Poker” is represented by “A Millionaire is required” and “Fiancé from circus” films creative and production teams. Before starting the shootings in Yerevan, the team managed to be in Georgia, where according to the scenario, the great part of the events will be developed. “Rustavi 2” TV supports the implementation of the shootings in Georgia.