Յուրա Մովսիսյանն ընդգրկվել է Ռուսաստանի առաջնության ամենաակնառու ֆուտբոլիստների հնգյակում
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ՕԳՈՍՏՈՍ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի ազգային հավաքականի հարձակվող Յուրա Մովսիսյանն ընդգրկվել է ռուսական «Պրեմիեր Լիգա»-ի հինգ լավագույն ֆուտբոլիստների ցուցակում:Ինչպես փոխանցում է «Արմենպրես»-ը, վկայակոչելով Sport.ru կայքը, վերջինս Մովսիսյանին ընդգրկել է նոր մեկնարկած Ռուսաստանի 2012/13 առաջնության ամենաակնառու ֆուտբոլիստների հնգյակում:
«Մովսիսյանի համար ամեն ինչ կարծես նոր չէ սկսվել: Նա շարունակում է գոլեր խփել, ինչպես նախորդ խաղաշրջանում էր: «Կրասնոդար»-ը հաղթանակներ է տոնում եւ տանը` առավելության հասնելով «Ռուբին»-ի կամ «Լոկոմոտիվի»-ի դեմ խաղերում, եւ արտագնա խաղերում: Հարձակվողը կարողանում է անվրեպ իրացնել 11 մետրանոցները: Հայազգի ֆուտբոլիստը կարողանում է երբեմնհայտնվել ճիշտ ժամանակին եւ ճիշտ տեղում»,- մեջբերում է պարբերականը:
Յուրա Մովսիսյանը Կրասնոդարը ներկայացնող համանուն թիմում հանդես է գալիս 2011 թվականից: Դեռեւս նոր մեկնարկած խաղաշրջանում Մովսիսյանը հասցրել է արդեն 3 գոլի հեղինակ դառնալ:

Юра Мовсисян вошел в число самых ярких футболистов чемпионата России
Форвард национальной сборной Армении по футболу и футбольного клуба «Краснодар» Юра Мовсисян вошел в число самых ярких футболистов недавно стартовавшего чемпионата России сезона 2012/13.
Как сообщает Арменпресс со ссылкой на Sport.ru, сайт составил свой рейтинг, в лучшую пятерку которого включил и Мовсисяна.
«Для армянского страйкера прошлый сезон будто и не заканчивался. Юра продолжает забивать и приносить «Краснодару» резонансные домашние победы – над «Рубином» и «Локомотивом», например. Мовсисян реализует пенальти, забивает издали, врывается в штрафную и загоняет мяч под перекладину. В прошлом году Мовсисян вошел в десятку лучших спортсменов Армении и получил приз самому ценному игроку «Краснодара», в новом сезоне он, кажется, намерен выиграть снайперскую гонку российского чемпионата», - отмечает сайт.
Юра Мовсисян играет в «Краснодаре» с 2011 года. В первых четырех турах недавно стартовавшего чемпионата он забил три мяча и заработал пенальти.