Ադրբեջանի ԱԳՆ-ն հորինել է Շվեյցարիայի արտաքին հարաբերությունների դեպարտամենտի հայտարարությունը ԼՂ-ի վերաբերյալ
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարարությունը հորինել է Շվեյցարիայի արտաքին հարաբերությունների դեպարտամենտի հայտարարությունը:Ադրբեջանցիդիվանագտները շարունակում են տեղեկատվական դաշտը «հարստացնել» բացահայտսուտ տեղեկություններով. այդ երկրի լրատվամիջոցները, հղումանելով Շվեցարիայում և Լիխտենշտեյնում Ադրբեջանի դեսպանությանը,տեղեկություն էին տարածել թե իբր Շվեյցարիայի արտաքին գործերի ֆեդերալդեպարտամենտը հայտարարել է, որ չի ճանաչում Լեռնային Ղարաբաղում անցկացվածնախագահական ընտրությունները, ճանաչում է Լեռնային Ղարաբաղը որպեսԱդրբեջանի մաս և հարգանքով է վերաբերվում Ադրբեջանի տարածքայինամբողջականությանը։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ,Շվեյցարիայի արտաքին գործերի ֆեդերալ դեպարտամենտից հայտնել են, որ իրենք որևէպաշտոնական հայտարարություն չեն արել Լեռնային Ղարաբաղի նախագահականընտրությունների վերաբերյալ։ Ավելին, Շվեյցարիայում դիվանագիտականանցուդարձին լավատեղյակ աղբյուրները փոխանցել են, որ իրականումադրբեջանցիները պաշտոնական նոտա են գրել շվեյցարական ԱԳՆ` խնդրելովհանդես գալ դատապարտող հայտարարությամբ, սակայն շվեյցարացիները պատասխանելեն, որ երբեք նման դեպքերում պաշտոնական հայտարարություն չեն արել և հիմա

Azerbaijani foreign ministry contrived the declaration of Swiss Foreign Affairs Federal Department on NK
YEREVAN, JULY 24, ARMENPRESS: Azerbaijani foreign affairs ministry contrived the declaration of Federal Department of Foreign Affairs of Switzerland. Azerbaijani diplomats continue to “enrich” the informational field with obviously false information: the Media of that country calling the Azerbaijani embassy in Switzerland and Lichtenstein spread information if the Federal Department of foreign affairs of that country declared that does not recognize the presidential lections in Nagorno-Karabakh, recognizes Nagorno-Karabakh as a part of Azerbaijan and respects the territorial integrity of Azerbaijan.
Armenpress reports that from Federal Department of foreign affairs of Switzerland that they had not issues any official statement on presidential elections in Nagorno-Karabakh. Moreover, the sources which are aware of diplomatic events in Switzerland reported that in reality Azerbaijani authorities sent an official note to Switzerland asking to perform with condemning statement but Swiss asked that they had not issues an official statement in such cases in past and would not in this case too.