ՀՀ Նախագահը կմասնակցի ԵվրԱզԷսի խորհրդի նիստին
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանը մարտի 19-ին կմասնակցի Մոսկվայում կայանալիք ԵվրԱզԷսի միջպետական խորհրդի նիստին: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Կրեմլի մամուլի ծառայությունից, գագաթնաժողովին մասնակցելու են ԵվրԱզԷսի անդամ-պետությունների ղեկավարները` ՌԴ նախագահ Դմիտրի Մեդվեդևը, Բելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոն, Ղազախստանի նախագահ Նուրսուլթան Նազարբաևը, Ղրղզստանի նախագահ Ալմազբեկ Աթամբաևը և Տաջիկստանի նախագահ Էմոմալի Ռահմոնը:
Նիստին հրավիրված են նաև ԵվրԱզԷսում դիտորդի կարգավիճակ ունեցող երկրների ղեկավարները` ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանը, Ուկրաինայի նախագահ Վիկտոր Յանուկովիչը և Մոլդովիայի նախագահ Մարիան Լուպուն:

President of Armenia to attend sitting of EurAsEC inter-state council
YEREVAN, MARCH 15, ARMENPRESS. President of Armenia Serzh Sargsyan will participate on March 19 in the sitting of the EurAsEC inter-state council. Citing Kremlin press service, Armenpress reports that heads of the EurAsEC member-states President of Russia Dmitry Medvedev, President of Belarus Alexander Lukashenko, President of Kazakhstan Nursultan Nazarbayev, President of Kyrgyzstan Almazbek Atambayev and President of Tajikistan Emomali Rahmon will participate in the sitting.
Heads of countries having status of observers at EurAsEC – President of Armenia Serzh Sargsyan, President of Ukraine Viktor Yanukovich and President of Moldova Marian Lupu – have also been invited.