Ազգային հավաքականը մայիս ամսին կհամալրվի նոր ֆուտբոլիստով
ԵՐԵՎԱՆ, 2 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիան անընդհատ հետեւում է արտասահմանում հանդես եկող հայազգի ֆուտբոլիստներին:
Ինչպես փոխանցում է «Արմենպրես»-ը, մարտի 2-ին հրավիրված ասուլիսի ժամանակ ՀՖՖ նախագահ Ռուբեն Հայրապետյանը անդրադարձել է Նորայր Մահմեդովին, ով չէր մասնակցում ազգային ընտրանու ընկերական հանդիպումներին:
Լրագրողի այն հարցին թե ինչու ֆուտբոլիստը ներկա չէր ուսումնամարզական հավաքին, Հայրապետյանը պատասխանել է, որ պատճառները մի քանիսն են:
«Ֆուտբոլիստը չի ուզում այդ ազգանունով հանդես գալ: Բայց խոստացել է, որ մայիս ամսին, ազգանունը փոխելուց հետո, կմիանա ազգային ընտրանուն»,- ասել է ՀՖՖ նախագահը:

Сборная Армения пополнится в мае
Президент ФФА Рубен Айрапетян на состоявшейся в пятницу пресс-конференции объяснил причины отсутствия в сборной Армении приглашенного на товарищеские матчи с сербами и канадцами форварда голландского "Зволле" Норайра Мамедова.
"Я уже не раз отмечал, что у нас есть специальный отдел, который занимается вопросами сборной и постоянно следит за выступлениями армянских игроков за рубежом. В прошлом году мы пригласили свыше 100 юных футболистов, которых просмотрели в Академии футбола. Да, в этом вопросе нам помогают также СМИ, которые иногда берут интервью у армянских игроков.
А Норайра Мамедова мы пригласили давно. Однако он не хочет выступать под этой фамилией. Он обещал поменять фамилию и в мае приехать в Армению. Норайр очень хочет играть в сборной Армении ", - как сообщает Арменпресс, отметил Айраетян.