ՀՅԴ-ն առաջիկա ընտրություններին կպայքարի բոլոր ճակատներով
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ընտրությունները Հայաստանում կարող են ուղեկցվել սերնդափոխությամբ, որը սպասվում է նաեւ «Դաշնակցություն»-ում:«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` փետրվարի 24-ին լրագրողների հետ հանդիպմանը ՀՀ ԱԺ ՀՅԴ խմբակցության ղեկավար Վահան Հովհաննիսյանը նշեց, որ երկրի ներքին զարգացումներով է պայմանավորված արտաքին քաղաքական վիճակը:
«Եվրոպական կառույցները շատ հստակ զգալ են տվել Հայաստանին, որ կեղծիքները ընտրություններում չեն հանդուրժվելու: Ժողովրդավարության հիմնական զարգացումը արտահայտվում է արդար ընտրություններ անցկացնելու մեջ»,-ասաց Հովհաննիսյանը: Նրա խոսքով` այստեղ իրենց դերն ունեն նաեւ լրատվամիջոցները, որոնք պետք է ազատ լինեն եւ օբյեկտիվ` կուսակցությունների քարոզարշավները ներկայացնելիս:
Անդրադառնալով առաջիկա խորհրդարանական ընտրություններին իրենց մասնակցությանը` խմբակցության ղեկավարը նշեց, որ պատրաստվում են բոլոր ճակատներով պատերազմելու: «Ցուցակների հետ կապված դեռևս շարունակվում են քննարկումները: Այնաբողջական փաստաթուղթ է, եւ քննարկել նրա առաձին հատվածները` ճիշտ չէ»,-ասաց Հովհաննսիյանը:

ARF to fight in all fronts at the parliamentary elections in Armenia
YEREVAN, FEBRUARY 24, ARMENPRESS: The elections in Armenia may be accompanied by change of generation, intended in the ARF as well, head of the ARF's parliamentary faction Vahan Hovhannissyan said at the meeting with reporters February 24.
He said the foreign political situation is agreed with country's domestic developments.
"The European establishments made Armenia clearly feel that they will not tolerate frauds at elections. Democracy is being manifested in conduction of fair elections," Hovhannissyan said. He said mass media also has its role, they must be free and objective while presenting the campaigns of parties.
Referring to their participation in the coming parliamentary elections the head of the faction said they will struggle in all fronts. "The discussions over the list still continue. It is a full document and it is not right to discuss it separately," Hovhannissyan said.