Բրայզան գտնում է, որ ԼՂ հակամարտության լուծումը կողմերից պահանջում է փոխադարձ վստահություն
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության լուծումը կողմերից պահանջում է փոխադարձ վստահություն: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը' վկայակոչելով ադրբեջանական լրատվամիջոցները, այս մասին հայտնել է Ադրբեջանում ԱՄՆ դեսպան Մեթյու Բրայզան:
Նա ընդգծել է, որ հակամարտության կարգավորումը լիովին լուծելի առաջադրանք է:
«Մինսկի խմբի համանախագահները պետք է շարունակեն նախագահների հետ հանդիպումները»,- ասել է Բրայզան' հույս հայտնելով, որ առաջիկայում կկայանա Հայաստանի եւ Ադրբեջանի նախագահների հանդիպումը:
«Համանախագահներն աշխատում են քաղաքական մթնոլորտը եւ կողմերի միջեւ վստահությունը բարելավելու ուղղությամբ»,- շեշտել է դիվանագետը:

Bryza says Parties should display mutual trust for the NK conflict settlement
The settlement of the Nagorno Karabakh conflict demands mutual trust from the parties, U.S. Ambassador to Azerbaijan Mathew Bryza told the reporters, Armenpress reports. He pointed out that the settlement of the conflict has solution.
"The Minsk Group co-chairs must continue meetings with the presidents of the conflicting countries," Bryza said, voicing hope that soon the meeting of the two presidents will take place.
"The co-chairs are working toward improvement of political atmosphere and establishing trust between the parties," the diplomat stressed.