Սիրուշոն անակնկալ էր պատրաստել հայրիկի եւ հանդիսատեսի համար
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Քչերը գիտեն, որ Հրաչյա Ղափլանյանի անվան դրամատիկական թատրոնի դերասան Հրաչյա Հարությունյանն իր դերասանական գործունեությունը սկսել է Լեոնիդ Ենգիբարյանի անվան պետական կրկեսից: Նոյեմբերի 24-ին ՀՀ վաստակավոր արտիստի 50 -ամյակին նվիրված հոբելյանական երեկոյի ժամանակ նրա դստեր' երգչուհի Սիրուշոյի պատրաստած անակնկալը հաստատեց վերոնշյալը: Սիրուշոն հոբելյարին մատուցեց մի մեծ տուփ, որում կրկեսային գնդակներ էին եւ գլխարկներ:
Հրաչյա Հարությունյանը դստեր անակնկալը չմերժեց, եւ չնայած նրան, որ տասնյակ տարիներ առաջ էր աշխատել կրկեսում, վարպետորոն հանդիսատեսին ցուցադրեց աճպարարական փոքրիկ հնարքներ' մեծ խանդավառություն առաջացնելով դահլիճում:
«Փոքր հասակից տեսել եմ այն աշխատանքը, որ կատարել է հայրս, նրա մոտեցումը եւ այնքան բան կա ասելու, որ դժվարանում եմ հասկանալ թե ինչից սկսել, ինչով ավարտել»,-«Արմենպրես»-ի հետ զրույցում նշեց Սիրուշոն'ավելացնելով, որ իր մատուցած անակնկալը հնարավորություն ընձեռեց հանդիսատեսին նաեւ այլ կողմից ճանաչելու Հրաչյա Հարությունյան արտիստին:

Sirusho prepares a surprise both for father and audience
Few know that actor of Hrachya Ghaplanyan Theatre of Drama Hrachya Harutyunyan started his artistic activity from Leonid Yengibaryan State Circus. At his 50th birthday anniversary the actor's daughter, singer Sirusho prepared a surprise. She presented to him a box full of circus balls and hats.
Hrachya Harutyunyan did not reject the surprise and though he worked in circus tens of years ago he presented a number of tricks.
"I have seen my father's works from the early age. I have so much to say about him. I do not know from what to begin," Sirusho told Armenpress, adding that her surprise gave an opportunity to the audience recognize Hrachya Harutyunyan as an artist.