Պետական բյուջեն դրական է, իրատեսական եւ սոցիալական. Ռաֆիկ Պետրոսյան
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: 2012 թ-ի պետական բյուջեն գնահատվում է դրական եւ իրատեսական: Ինչպես նոյեմբերի 17-ին լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ նշեց Հայաստանի Հանրապետության ԱԺ ՀՀԿ խմբակցության պատգամավոր Ռաֆիկ Պետրոսյանը, բյուջեն նաեւ սոցիալական է:
« 2012 թ-ին 43 միլիարդ դրամ ավելի է ծախսվելու սոցիալական խնդիրների լուծման համար: Բյուջեն իրատեսական է նաեւ այն առումով, որ Կառավարությունը իր վրա վերցնում է 101 միլիարդ դրամի պարտավորություն»,-ասաց Պետրոսյանը: Նա նշեց, որ եթե քաղաքական կամք դրսեւորվի եւ ապահովվի խստապահանջություն, օրենդրական փոփոխությունների հետ տնտեսական աճի զարգացման գործոնների հաշվին բյուջեն հնարավոր է ավելացնել 101 միլիարդ դրամով:
«Բյուջեն այն է, ինչ ունենք: 2012 թ-ին նախատեսվում է ունենալ 4,2 տոկոսի տնտեսական աճ' ի տարբերություն 2007թ.-ի, երբ գրանցվել է 12 տոկոս աճ»,-նշեց Պետրոսյանը' տեղեկացնելով, որ այդ հանգամանքը պայմանավորված է համաշխարհային ճգնաժամով ,եւ եվրոպական մի շարք երկրներ դեռ կանգնած են աղետի առաջ:

Государственный бюджет положителен, реален и социален: Рафик Петросян
Государственный бюджет Армении на 2012 г. оценивается положительно и реалистично. Как сегодня в ходе встречи с журналистами отметил депутат парламенстской фракции Республиканской партии Армении Рафик Петросян, бюджет также социален.
«В 2012 году более 43 млрд драмов будет направлено на решение социальных проблем. Бюджет реалистичен в том плане, что правительство берет на себя обязательство на 101 млрд драмов», - сказал Петросян, отметив, что если будет проявлена политическая воля и обеспечена строгость, то за счет факторов развития экономического роста с законодательными изменениями можно будет пополнить бюджет на 101 млрд драмов.
«Бюджет – это то, что мы имеем. В 2012 г. предусматривается экономические рост на 4,2 процента в отличии от 2007 года, когда был зарегистрирован рост на 12 процентов», - отметил Рафик Петросян, сообщив, что данный факт обусловлен всемирным экономическим кризисом, и ряд европейских стран еще стоят перед угрозой бедствия.