ՀՀԿ-ն ոչ մի կուսակցության չի պարտվի. Ռաֆիկ Պետրոսյան
ԵՐԵՎԱՆ, 3 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետական կուսակցության ցանկացած անդամ կարող է լինել ՀՀԿ շտաբի ղեկավար: Ինչպես այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասաց ՀՀԿ ներկայացուցիչ Ռաֆիկ Պետրոսյանը, Հովիկ Աբրահամյանը ցույց է տվել, որ այդ աշխատանքը լավագույնս է ղեկավարում: «Խոսակցություններ են պտտվում տարբեր մարդկանց հրաժարականների մասին, սակայն կուսակցության ներսում նման բան դեռեւս չկա»,-ասաց ՀՀԿ ներկայացուցիչը' հավելելով, որ պաշտոնափոխումները բացառված չեն:
Պետրոսյանը, անդրադառնալով Գագիկ Բեգլարյանի հնարավոր վերադարձին, նշեց, որ նա ավելի, քան որեւէ մեկը, կարող է այդ ուղղությամբ ատիվացնել աշխատանքները: «Պարտադիր չէ պաշտոն ստանալ կուսակցությանը ծառայելու համար, առանց դրա էլ կարելի է ծառայել»,- նշեց նա:
ՀՀԿ ներկայացուցչի համոզմամբ' ՀՀԿ-ն բոլոր տեսակի ընտրություններում չի ունեցել մտավախություն եւ առաջիկայում նույնպես չի ունենալու, որ կհաղթի: «Այն այնպիսի կադրային եւ աշխատանքային վիճակում է, որ տեսնում է իր ապագան ու կատարած աշխատանքները' երկիրը զարգացնելու հարցում: Այդ ամենը կարտացոլվի նաեւ նախընտրական ծրագրում»,- ասաց Պետրոսյանը' եզրափակելով, որ ՀՀԿ-ն ոչ մի կուսակցության չի պարտվի:

Rafik Petrosyan: RPA will not be defeated to any other party
Each member of the Republican Party of Armenia faction may become head of the RPA headquarter, representative of the RPA Rafik Petrosyan said at the meeting with the reporters today. Hovik Abrahamyan showed that he heads these works at his best, he said. "Talks are being circulating about resignations of different peoples but there are no such things inside the party," the RPA representative said, adding that the shifts of offices are not excluded.
Referring to the possible return of Gagik Beglaryan, he noted that more than anyone else he may intensify the works. "One must not get an office to serve for the party, it is necessary to serve without it," he said.
The RPA representative said the RPA did not have concerns in any kind of elections and will not have, it will win. Petrosyan concluded that the RPA will not be defeated to any other party.