Ռ. Թովմասյան. «Ներկա սոցիալական պայմաններում քաղաքական նման ակտիվությունը ցանկալի չէ»
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ներկա սոցիալական պայմաններում քաղաքական նման ակտիվությունը ցանկալի չէ: Այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ այսպիսի տեսակետ հայտնեց Հայաստանի կոմունիստական կուսակցության կենտրոնական կոմիտեի առաջին քարտուղար Ռուբեն Թովմասյանը' անդրադառնալով Հայ ազգային կոնգրեսի կողմից անցկացվող հանրահավաքներին:
Խոսելով առաջիկա խորհրդարանական ընտրություններին մասնակցության իրենց ձեւաչափից' Ռ.Թովմասյանը նշեց, որ որեւէ քաղաքական ուժի հետ չեն գնալու դաշինքի, քանի որ իրենց գաղափարական հիմքն այսօրվա դաշտում եզակի է:
«Այս պահին մենք չունենք այն ութ միլիոն դրամը, որ պահանջվում է», - ասաց նա' հույս հայտնելով, որ մինչեւ ընտրությունները ձեռք կբերեն անհրաժեշտ գումարը' ընտրարշավ ծավալելու համար եւ կմտնեն խորհրդարան:

Ruben Tovmasyan says ANC’s political activity not desirable in the current social conditions
In the current social conditions such political activity is not desirable, leader of the Communist party Ruben Tovmasyan told a news conference today, referring to the rallies organized by the Armenian National Congress.
Speaking about the format of participation in the coming parliamentary elections, Tovmasyan said they are not going to make an alliance with any of the political forces as their ideological basis in today's field is unique.
"As of the moment we do not have the necessary 8 million AMD", he said, voicing hope that before the elections they will acquire the necessary sum for the campaign and will enter the parliament.