Կ. Կարապետյան. «Հայ ժողովրդի ամենամեծ ձեռքբերումն անկախ եւ ազատ պետականություն ունենալն է»
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայ ժողովրդի ամենամեծ ձեռքբերումն անկախ եւ ազատ պետականություն ունենալն է: Այս մասին «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում նշեց Երեւանի քաղաքապետ Կարեն Կարապետյանը: Նա, շնորհավորելով հայ ժողովրդին Հայաստանի Հանրապետության անկախության 20-ամյակի առթիվ, ասաց, որ յուրաքանչյուր հայ պետք է համոզված լինի' մեր պետությունում բոլոր նախադրյալները կան պայծառ ապագա կառուցելու համար:
«Միանշանակ լավ ապագա ենք ունենալու: Մեր այսօրվա ունեցած անկախությունը մեծ արժեք է, եւ այն պետք է պահպանել: Անկախությունը ոչնչի հետ համատելու չէ»,-ասաց Կ. Կարապետյանը:
Քաղաքապետը նկատեց, որ կան բազմաթիվ դժվարություններ, տնտեսական խնդիրներ, սակայն համոզմունք հայտնեց, որ դրանք բոլորը հաղթահարելի են:
«Ես սրտանց ցանկանում եմ, որ յուրաքանչյուր հայ հպարտանա իր անկախ երկրով, փայփայի այն»,- ասաց Երեւանի քաղաքապետը:

Karen Karapetyan: Independent and free statehood is the biggest achievement of Armenian people
Independent and free statehood is the biggest achievement of Armenian people, Yerevan Mayor Karen Karapetyan told Armenpress. He congratulated Armenian people on 20th anniversary of RA independence, saying that every Armenian must be sure that our state has all the prerequisites for building a bright future.
"Unequivocally we will have a good future. Today's our independence is a great value, and we must preserve it. There is nothing to compare with independence," Karen Karapetyan said.
The mayor noted that there are numerous challenges and economic issues, but he expressed confidence that they all are solvable.
"I cordially wish every Armenian to be proud of independent country and take care for it," Yerevan Mayor said.