Կ.Աճեմյան. «Ժողովրդի ազգային նպատակների իրականացումը Հայաստան-Արցախ-Սփյուռք միասնության մեջ է»
ԵՐԵւԱՆ, 19 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Մենք ձեռք ենք բերել ազատ, անկախ ապրելու իրավունք, եւ մեր ժողովուրդը պետք է արժանիորեն գնահատի այն»,- այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասաց ՀՀԿ խմբակցության պատգամավոր Կարինե Աճեմյանը: «10 տարեկան Հայաստանը մի երկիր է, 20-ը' այլ: Հույս ունեմ, որ 30 տարեկանում շատ ու շատ դժվարություններ հաղթահարած կլինենք, եւ մեր երեխաներն ավելի մեծ հպարտությամբ կկրեն Հայաստանի Հանրապետության քաղաքացու կոչումը»,-նշեց նա' հավելելով, որ ժողովրդի ազգային նպատակների իրականացումը Հայաստան-Արցախ-Սփյուռք միասնության մեջ է:
Համեմատելով Անդրկովկասի մյուս պետությունների հետ' Կարինե Աճեմյանը նշեց, որ եւ՛ ժողովրդավարության, եւ՛ մամուլի ազատության առումով Հայաստանն առաջատար երկիր է: Սակայն պետության գերխնդիրը ԼՂՀ ճանաչման հարցն է: Նա հույս հայտնեց, որ 10 տարի անց այդ խնդիրն իր լուծումը ստացած կլինի, եւ Հայաստանի քաղաքացիները կապրեն պինդ ու կայուն երկրում:

К.Ачемян: «Реализация национальных целей - в единстве Армения-Арцах-диаспора»
«Мы завоевали право жить свободно и независимо и наш народ должен по достоинству ценить это», - сказала сегодня на встрече с журналистами член парламентской фракции Республиканской партии Армении Карине Ачемян. «10-летняя Армения – это одна страна, а 20-летняя – другая. Думаю, что к 30-летию независимости мы преодолеем уже многие трудности и наши дети будут испытывать большую гордость как граждане Республики Армения», - сказала К.Ачемян, добавив, что реализация национальных целей - в единстве Армения-Арцах-диаспора.
Сравнивая Армению с другими южнокавказскими республиками, она отметила, что по уровню демократии, свободы слова Армения занимает ведущие позиции в регионе. Однако, сверхзадачей для Армении по-прежнему остается вопрос международного признания НКР. Депутат выразила надежду, что через 10 лет и эта проблема будет решена и граждане РА будут жить в атмосфере стабильности и безопасности.