Ռ. Միրկադիրով. «Եթե Ադրբեջանը պատերազմ սկսի, ապա միանգամայն հնարավոր է, որ հարված ստանա Ռուսաստանից»
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Եթե Ադրբեջանը պատերազմ սկսի, ապա միանգամայն հնարավոր է, որ գլխին հարված ստանա Ռուսաստանից»,- այսօր Երեւանում լրագրողների հետ զրույցում նման կարծիք հայտնեց ադրբեջանական «Զերկալո» թերթի քաղաքական մեկնաբան Ռաուֆ Միրկադիրովը, ով մասնակցում է «Կովկաս-2010» խորագրով մեկօրյա միջազգային գիտաժողովին:
Ըստ նրա' նոր պատերազմը Լեռնային Ղարաբաղում կփլուզի Հարավային Կովկասում ստեղծված փոխհարաբերությունների ողջ համակարգը: «Տարածաշրջանի երկրներն աստիճանաբար ազատվել են այն վախից, որն առկա էր 2008 թվականից ի վեր' ռուս-վրացական հնգօրյա պատերազմից հետո, իսկ ռազմական գործողությունների դեպքում չի հաջողվի արագ տեղայնացնել հակամարտությունը»,- ասաց նա:

Р. Миркадиров: «Если Азербайджан начнет войну, то вполне возможно, что получит удар со стороны России»
«Если Азербайджан начнет войну, то вполне возможно, что со стороны России получит удар по голове», - сегодня в Ереване в ходе беседы с журналистами такое мнение выразил политический комментатор азербайджанской газеты «Зеркало» Рауф Миркадиров, который принимает участие в международной научной конференции «Кавказ-2010».
По его словам, новая война в Нагорном Карабахе разрушит всю систему взаимных отношений на Южном Кавказе. «Страны региона постепенно освободились от страха, который наличествовал с 2008 года, после пятидневной русско-грузинской войны, а в случае военных действий не удастся быстро локализировать конфликт», - отметил Р. Миркадиров.