Ռ. Միրկադիրով. «Եթե Ադրբեջանը պատերազմ սկսի, ապա միանգամայն հնարավոր է, որ հարված ստանա Ռուսաստանից»
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Եթե Ադրբեջանը պատերազմ սկսի, ապա միանգամայն հնարավոր է, որ գլխին հարված ստանա Ռուսաստանից»,- այսօր Երեւանում լրագրողների հետ զրույցում նման կարծիք հայտնեց ադրբեջանական «Զերկալո» թերթի քաղաքական մեկնաբան Ռաուֆ Միրկադիրովը, ով մասնակցում է «Կովկաս-2010» խորագրով մեկօրյա միջազգային գիտաժողովին:
Ըստ նրա' նոր պատերազմը Լեռնային Ղարաբաղում կփլուզի Հարավային Կովկասում ստեղծված փոխհարաբերությունների ողջ համակարգը: «Տարածաշրջանի երկրներն աստիճանաբար ազատվել են այն վախից, որն առկա էր 2008 թվականից ի վեր' ռուս-վրացական հնգօրյա պատերազմից հետո, իսկ ռազմական գործողությունների դեպքում չի հաջողվի արագ տեղայնացնել հակամարտությունը»,- ասաց նա:

Rauf Myrkadyrov: In case Azerbaijan starts war, it will probably receive a blow to head by Russia
"In case Azerbaijan starts war, it will probably receive a blow to head by Russia", political analyst of Azerbaijani "Zerkalo" paper Rauf Myrkadyrov said today. He is here to participate in "Caucasus 2010" international conference.
According to him, the new war in Nagorno Karabakh will destroy the whole system of relations in the South Caucasus. "The regional countries gradually get rid of the fear existing since the 2008 after the Russian-Georgian five-day long war and in case of military activities it will not be possible to localize the conflict", he said.