Տիգրան Մկրտչյանը կարևորել է հայկական գյուղատնտեսական մթերքների արտահանման շուկան դիվերսիֆիկացնելու անհրաժեշտությունը
Հունաստանում ՀՀ արտակարգ և լիազոր դեսպան Տիգրան Մկրտչյանը հանդիպել է Աթենքի առևտրի պալատի նախագահ Յանիս Բրատակոսի հետ։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Հունաստանում ՀՀ դեսպանությունից, հանդիպմանը քննարկվել են եվրոպական շուկաներում, ներառյալ Հունաստանում, հայկական արտադրանքի ներկայացման և հնարավոր ներկրման հնարավորությունները։
Դեսպան Մկրտչյանը կարևորել է հայկական գյուղատնտեսական մթերքների արտահանման շուկան դիվերսիֆիկացնելու անհրաժեշտությունը։
Պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել հարցը պահել օրակարգում և աշխատանքներ իրականացնել՝ որոշակի արդյունքներ ապահովելու նպատակով։
Հանդիպման ավարտին դեսպան Մկրտչյանը շնորհակալություն է հայտնել Յանիս Բրատակոսին ՀՀ նախագահի պետական այցի ընթացքում հույն գործարարների հանդիպման կազմակերպման համար։

Ambassador Tigran Mkrtchyan stresses need to diversify export markets for Armenian agricultural products
Armenian Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary to Greece Tigran Mkrtchyan met with Yannis Bratakos, President of the Athens Chamber of Commerce.
According to the Armenian Embassy in Greece, the sides discussed opportunities for promoting Armenian products in European markets, including Greece, as well as prospects for their import.
Ambassador Mkrtchyan emphasized the importance of diversifying export markets for Armenian agricultural products.
The parties agreed to keep the issue on the agenda and continue working toward achieving concrete results.
At the conclusion of the meeting, Ambassador Mkrtchyan thanked Bratakos for organizing a meeting with Greek business representatives during the state visit of the President of Armenia.