Հենրիխ Մխիթարյանը հանդիպեց «Փյունիկ» ակադեմիայի սաների հետ
Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային թիմի բոլոր ժամանակների լավագույն ռմբարկու ու նախկին ավագ, Միլանի «Ինտեր»-ի կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը հանդիպեց «Փյունիկ» ֆուտբոլային ակումբի ակադեմիայի սաների հետ:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` «Փյունիկ»-ի հիմնական բազայի դաշտերում կայացած հանդիպմանը ներկա էին բազմաթիվ պատանի ֆուտբոլիստներ տարբեր տարիքային խմբերից: Հենրիխ Մխիթարյանը հանդիպման մեկնարկին խոսեց իր անցած կարիերայի, այդ ընթացքում ունեցած դժվարությունների ու իր ունեցած մեծ երազանքի մասին:
«Այն, ինչ սովորել եմ «Փյունիկ»-ում խաղալու տարիներին, դարձրել է ինձ այն ֆուտբոլիստը, որն այժմ կամ: Մի կանգնեք ոչ մի բանի առաջ, եթե իսկապես սիրում եք ֆուտբոլն, ուրեմն շատ աշխատեք ինքներդ ձեզ վրա ու զարգացեք»,-ասաց Մխիթարյանը: Հանդիպման ավարտին Մխիթարյանը լուսանկարվեց պատանի ֆուտբոլիստների հետ:
Կարիերայի ընթացքում Հենրիխ Մխիթարյանը հանդես է եկել Երևանի «Փյունիկ»-ում, Դոնեցկի «Մետալուրգ»-ում, Դոնեցկի «Շախտյոր»-ում, գերմանական «Բորուսիա Դորտմունդ»-ում, անգլիական «Մանչեսթեր Յունայթեդ»-ում և «Արսենալ»-ում, իտալական «Ռոմա»-ում, իսկ այժմ Միլանի «Ինտեր»-ի ֆուտբոլիստ է։

Генрих Мхитарян встретился с воспитанниками академии футбольного клуба «Пюник»
Лучший бомбардир и бывший капитан национальной сборной Армении по футболу, полузащитник миланского «Интера» Генрих Мхитарян встретился с воспитанниками академии футбольного клуба «Пюник».
Как передает Арменпресс, на встрече, которая состоялась на полях основной базы «Пюника», присутствовало множество юных футболистов разных возрастных групп. В начале встречи Генрих Мхитарян рассказал о своей карьере, трудностях, с которыми он сталкивался на этом пути, и о своей большой мечте.
«То, чему я научился за годы игры в «Пюнике», сделало меня тем футболистом, которым я являюсь сейчас. Не останавливайтесь ни перед чем, если вы действительно любите футбол, то много работайте над собой и развивайтесь», — сказал Мхитарян.
В конце встречи Мхитарян сфотографировался с юными футболистами.
За свою карьеру Генрих Мхитарян выступал в ереванском «Пюнике», донецком «Металлурге», донецком «Шахтере», немецкой «Боруссии Дортмунд», английских «Манчестер Юнайтед» и «Арсенале», итальянской «Роме», а сейчас является футболистом миланского «Интера».