Քվեարկեցի հանուն վերջնական ու հարատև խաղաղության. Սուրեն Պապիկյան
Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը խորհրդարանական ընտրություններին իր քվեն տվել է հանուն վերջնական, հարատև խաղաղության, ինչպես նաև հանուն նրա, որ հայ զինվորները ծառայեն խաղաղ Հայաստանում։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին Սուրեն Պապիկյանը նշել է հունիսի 7-ի խորհրդարանական ընտրություններին քվեարկելուց հետո լրագրողների հետ ճեպազրույցում։
«Քվեարկեցի հանուն վերջնական, հարատև խաղաղության, ինչպես նաև հանուն նրա, որ հայ զինվորները ծառայեն խաղաղ Հայաստանում»,-ասել է Պապիկյանը։
Պաշտպանության նախարարը, մեկնաբանելով այն հայտարարությունները, որ Ռուսաստանի Դաշնությունից վերջին օրերին Հայաստան ժամանող և ՀՀ քաղաքացիություն ունեցող անձանց ուղարկում են մասնակցելու Զինված ուժերում վարժական հավաքներին, Պապիկյանն օրինաչափ է անվանել այն հանգամանքը, որ ՀՀ բոլոր այն քաղաքացիները, որոնք զինապարտ են, իրենց պարտքը պետք է կատարեն նաև հայրենիքի առաջ։

Министр обороны Армении проголосовал за окончательный и прочный мир
Министр обороны Республики Армения Сурен Папикян отдал свой голос на парламентских выборах за окончательный и прочный мир, а также за службу армянских военнослужащих в мирной Армении.
Как сообщает «Арменпресс», Сурен Папикян отметил это на брифинге с журналистами после голосования на парламентских выборах 7 июня.
«Я проголосовал за окончательный и прочный мир, а также за службу армянских военнослужащих в мирной Армении», — сказал Папикян.
Комментируя заявления о том, что лица, прибывшие в Армению из Российской Федерации в последние дни и имеющие гражданство РА, направляются на учебные сборы ВС, министр обороны отметил, что все военнообязанные граждане Республики Армения должны исполнять свой долг перед Родиной, и это правильно.
18 политических сил, 2 блока и 16 партий зарегистрировались для участия в парламентских выборах 7 июня в Армении. Голосование началось в 8:00 и продлится до 20:00. По всей Армении для голосования создано 2005 избирательных участков. 71 СМИ аккредитованы для освещения выборов, а 13 местных и 8 международных организаций будут осуществлять наблюдательные миссии.