Սեփական տուն ունենալը` իրական հնարավորություն. Կառավարության աջակցությամբ ավելի քան 3700 ընտանիք տուն կունենա
16 միլիոն դրամ՝ սեփական տան համար։ ՀՀ Կառավարությունը հնարավորություն է տալիս սահմանամերձ բնակավայրերի բնակիչներին օգտվել բնակապահովման ծրագրից և ստանալ 16 միլիոն դրամ աջակցություն՝ անհատական բնակելի տուն կառուցելու համար։
Ծրագիրը վերաբացվել է 2026 թվականի մարտի 20-ին։ «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` այս փուլում 1,417 ընտանիք կմիանա առաջին փուլում արդեն աջակցություն ստացած 2,319 շահառուներին։ Արդյունքում`մինչև 2027 թվականի ավարտը 3,736 ընտանիք կունենա սեփական տուն։

Собственный дом — реальная возможность. Благодаря государственной поддержке более 3700 семей получат собственное жилье
16 миллионов драмов — на строительство собственного дома. Правительство Республики Армения предоставляет жителям приграничных поселений возможность воспользоваться программой жилищной помощи и получить поддержку в размере 16 миллионов драмов на строительство индивидуального жилого дома.
Программа была возобновлена 20 марта 2026 года.
Как передает Арменпресс, на этом этапе к 2319 бенефициарам, уже получившим поддержку на первом этапе, присоединятся 1417 семей. В результате, к концу 2027 года 3736 семей будут иметь собственное жилье.