Սպերցյանը չի բացառել, որ Ռուսաստանի գավաթի եզրափակիչը իր վերջին հանդիպումը կարող է լինել «Կրասնոդար»-ում
Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային թիմի  ու ռուսական «Կրասնոդար»-ի ավագ Էդուարդ Սպերցյանը խոսել է ակումբից հեռանալու իր հնարավորությունների մասին:
«Տեսնենք, թե ինչ կլինի, ամեն ինչ հնարավոր է, գուցե, սա իմ վերջին հանդիպումն էր «Կրասնոդար»-ի կազմում»,- «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` Ռուսաստանի գավաթի եզրափակիչ խաղում Մոսկվայի «Սպարտակ»-ի դեմ խաղից հետո լրագրողների հետ զրույցում ասել է Սպերցյանը:
Ռուսաստանի գավաթի եզրափակչում «Կրասնոդար»-ը հետխաղյա 11 մետրանոցներով զիջել է Մոսկվայի «Սպարտակ»-ին` 3-4 հաշվով, իսկ խաղի հիմնական ժամանակն ավարտվել էր 1-1 հաշվով։ 35-րդ րոպեին հաշիվը բացել էր «Սպարտակ»-ի ֆուտբոլիստ Պաբլո Սոլարին, իսկ 56-րդ րոպեին Դուգլաս Սուարեսը հավասարեցրել էր հաշիվը։

Эдуард Сперцян не исключил, что финал Кубка России может быть его последним матчем в составе “Краснодара”
Эдуард Сперцян, капитан сборной Армении по футболу и российского клуба “Краснодар”, высказался о вероятности покинуть клуб.
“Посмотрим, что будет, всё возможно, может быть, это был мой последний матч за “Краснодар”, - как сообщает “Арменпресс”, сказал Сперцян журналистам после финального матча Кубка России против московского “Спартака”.
В финале Кубка России “Краснодар” проиграл “Спартаку” в результате серии пенальти со счётом 3:4, хотя основное время завершилось со счётом 1:1. Игрок “Спартака” Пабло Солари открыл счёт на 35-й минуте, Дуглас Суарес сравнял его на 56-й минуте.