Փեզեշքիանը հանդիպել է Իրանի գերագույն առաջնորդ Մոջթաբա Խամենեիի հետ
Իրանի նախագահ Մասուդ Փեզեշքիանը հայտնել է, որ վերջերս հանդիպել է Իսլամական Հանրապետության գերագույն առաջնորդ Մոջթաբա Խամենեիի հետ։ Այս մասին հաղորդում է «Արմենպրես»-ը՝ վկայակոչելով Reuters գործակալությունը։
«Ես պատիվ ունեցա հանդիպելու թանկագին առաջնորդի հետ։ Մենք միասին խոսեցինք մոտ երկուս ու կես ժամ», - ասել է Փեզեշքիանը Արդյունաբերության նախարարությունում հանդիպման ժամանակ։
Ըստ Իրանի նախագահի մամուլի ծառայության՝ հանդիպումն անցել է անկաշկանդ մթնոլորտում։
Վերջին շրջանում Մոջթաբա Խամենիի գտնվելու վայրի և նրա վիճակի մասին տեղեկություններ չեն եղել։ Ավելի վաղ հաղորդվել էր, որ նա ծանր վիրավորում է ստացել փետրվարի 28-ին ամերիկա-իսրայելական հարվածների ժամանակ, որոնց հետևանքով զոհվել էր նրա հայրը՝ Իրանի գերագույն առաջնորդ Ալի Խամենեին։ Մոջթաբա Խամենեին Իրանի գերագույն առաջնորդ է նշանակվել մարտի 8-ին։

Пезешкиан встретился с Верховным лидером Ирана Моджтабой Хаменеи
Президент Ирана Масуд Пезешкиан заявил, что недавно встретился с Верховным лидером Исламской Республики Моджтабой Хаменеи. Как передает Арменпресс, об этом сообщил Reuters.
«Для меня было честью встретиться с уважаемым лидером. Мы беседовали около двух с половиной часов», — сказал Пезешкиан во время встречи в Министерстве промышленности.
По сообщению пресс-службы президента Ирана, встреча прошла в непринужденной атмосфере.
Последней информации о местонахождении Моджтабы Хаменеи и его состоянии нет. Ранее сообщалось, что 28 февраля он получил серьезные ранения во время американо-израильских ударов, в результате которых погиб его отец, верховный лидер Али Хаменеи. Моджтаба Хаменеи был назначен Верховным лидером Ирана 8 марта.