ԱրարատԲանկը հայտարարում է ղեկավար կազմում փոփոխության մասին
ԱՐԱՐԱՏԲԱՆԿ ԲԲԸ-ն տեղեկացնում է, որ մայիսի 5-ից ԱրարատԲանկի վարչության նախագահ, գործադիր տնօրեն է նշանակվել Վախթանգ Աբրահամյանը։ Վերջինս բանկային և ֆինանսական ոլորտի բարձր օղակի ղեկավար է՝ ՀՀ կենտրոնական բանկում, ֆինանսական ենթակառուցվածքների և զարգացող թվային ֆինանսների փոխկապակցված ոլորտներում շուրջ 30 տարվա ղեկավարման փորձով:
Այս նշանակումը կապահովի բանկի զարգացման նոր փուլ՝ թվային վերափոխմամբ, կառավարման և բիզնես մոդելների արդիականացմամբ՝ շարունակելով պատասխանատու և կայուն գործելակերպը։
Բանկից միաժամանակ տեղեկացնում են, որ վեց տարվա նվիրված աշխատանքից հետո Մհեր Անանյանը դադարեցրել է իր լիազորությունները ԱրարատԲանկի վարչության նախագահի, գործադիր տնօրենի պաշտոնում։ Մհեր Անանյանի ղեկավարման տարիները համընկան բացառիկ բարդ ժամանակահատվածի հետ, սակայն բանկը պահպանեց իր գործառնական կայունությունը, վերահսկողական կարգապահությունը և արժեքահեն մոտեցումը։
Բանկի խորհուրդը շնորհակալություն է հայտնում Մհեր Անանյանին արժեքավոր ներդրման, հաստատուն առաջնորդության և բանկի կայուն զարգացման գործում ունեցած նշանակալի դերի համար։

AraratBank announces change in executive leadership
ARARATBANK OJSC announces that, effective May 5, Vakhtang Abrahamyan has been appointed Chairman of the Executive Board and Chief Executive Officer of AraratBank.
Vakhtang Abrahamyan is a senior banking and financial sector executive with over 30 years of leadership experience in central banking, financial infrastructure, and emerging digital finance.
This appointment will mark a new phase in the Bank’s development, driven by digital transformation and the modernization of its governance and business models, while continuing to uphold a responsible and sustainable approach.
The Bank also announces that, following six years of dedicated service, Mher Ananyan has concluded his tenure as Chairman of the Executive Board and Chief Executive Officer of AraratBank. His time in this role spanned an exceptionally challenging period; however, the Bank successfully preserved its operational resilience, maintained robust regulatory compliance, and remained firmly guided by its core values.
The Bank’s Board of Directors expresses its sincere appreciation to Mher Ananyan for his valuable contributions, strong leadership, and significant role in the Bank’s sustainable growth.