Հրապարակել է «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության նախընտրական ծրագրի նախագիծը
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հրապարակել է Ազգային ժողովի 2026 թվականի հերթական ընտրություններում «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության նախընտրական ծրագրի նախագիծը։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ Նիկոլ Փաշինյանի «Ֆյեսբուք»-ի էջում հրապարակված նախագծում ընդգծված է, որ ՔՊ կուսակցության նախընտրական ծրագրի գաղափարախոսական հենքն Իրական Հայաստանի գաղափարախոսությունն է և Հայաստանի տնտեսական ու ինստիտուցիոնալ վերափոխման դոկտրինը։
Նախաբանում նշվում է, որ Հայաստանի և տարածաշրջանի համար խաղաղ զարգացման դարաշրջան բացելը, այնուամենայնիվ, (2021 թ.) արտահերթ ընտրությունների արդյունքներով ժողովրդի առաջ Կառավարության ստանձնած մեծագույն առաքելությունն է։
Նախաբանում, որպես ՀՀ վարչապետ, «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության վարչության նախագահ և վարչապետի թեկնածու Նիկոլ Փաշինյանը, դիմելով քաղաքացիներին, նշել է, որ իրենց աջակցությամբ «Քաղաքացիական պայմանագիր»-ը կատարել է ստանձնած մեծագույն առաքելությունը և Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև խաղաղություն է հաստատվել, որով Հայաստանի համար բացվել է խաղաղ զարգացման դարաշրջանը։
«Հունիսի 7–ին կայանալիք ընտրություններում Ձեզ հետ միասին մենք մի խնդիր ունենք լուծելու․ պետք է տեր կանգնենք Խաղաղությանը, որը նոր է, մանուկ է, դեռևս խոցելի է և մեր ամենօրյա խնամքի կարիքն ունի»,-նշել է Փաշինյանը՝ կոչ անելով քաղաքացիներին հունիսի 7-ին գնալ ընտրական տեղամաս և տեր կանգնել խաղաղությանը՝ քվեարկելով «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության օգտին։

Опубликован проект предвыборной программы партии «Гражданский договор»
Премьер-министр Армении Никол Пашинян опубликовал проект предвыборной программы партии «Гражданский договор» на очередных выборах в Национальное Собрание.
Как сообщает Арменпресс, в, опубликованном на странице Никола Пашиняна в Facebook проекте подчеркивается, что идеологической основой предвыборной программы партии является идеология «Реальной Армении» и доктрина экономической и институциональной трансформации Армении.
В предисловии говорится, что открытие эры мирного развития для Армении и региона является важнейшей миссией, которую правительство взяло на себя перед народом после результатов досрочных выборов (2021 года).
В предисловии премьер-министр Армении, председатель правления партии «Гражданский договор» и кандидат в премьер-министры Никол Пашинян, обращаясь к гражданам, отмечает, что при их поддержке партия «Гражданский договор» выполнила свою величайшую миссию, и между Арменией и Азербайджаном установлен мир, что открыло эру мирного развития для Армении.
«На выборах, которые состоятся 7 июня, вместе с вами перед нами стоит задача: мы должны встать на защиту мира, который является новым, еще молодым, уязвимым и нуждающимся в нашей ежедневной заботе», — отметил Пашинян, призывая граждан прийти на избирательный участок 7 июня и встать на защиту мира, проголосовав за партию «Гражданский договор».