Հրապարակել է «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության նախընտրական ծրագրի նախագիծը
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հրապարակել է Ազգային ժողովի 2026 թվականի հերթական ընտրություններում «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության նախընտրական ծրագրի նախագիծը։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ Նիկոլ Փաշինյանի «Ֆյեսբուք»-ի էջում հրապարակված նախագծում ընդգծված է, որ ՔՊ կուսակցության նախընտրական ծրագրի գաղափարախոսական հենքն Իրական Հայաստանի գաղափարախոսությունն է և Հայաստանի տնտեսական ու ինստիտուցիոնալ վերափոխման դոկտրինը։
Նախաբանում նշվում է, որ Հայաստանի և տարածաշրջանի համար խաղաղ զարգացման դարաշրջան բացելը, այնուամենայնիվ, (2021 թ.) արտահերթ ընտրությունների արդյունքներով ժողովրդի առաջ Կառավարության ստանձնած մեծագույն առաքելությունն է։
Նախաբանում, որպես ՀՀ վարչապետ, «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության վարչության նախագահ և վարչապետի թեկնածու Նիկոլ Փաշինյանը, դիմելով քաղաքացիներին, նշել է, որ իրենց աջակցությամբ «Քաղաքացիական պայմանագիր»-ը կատարել է ստանձնած մեծագույն առաքելությունը և Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև խաղաղություն է հաստատվել, որով Հայաստանի համար բացվել է խաղաղ զարգացման դարաշրջանը։
«Հունիսի 7–ին կայանալիք ընտրություններում Ձեզ հետ միասին մենք մի խնդիր ունենք լուծելու․ պետք է տեր կանգնենք Խաղաղությանը, որը նոր է, մանուկ է, դեռևս խոցելի է և մեր ամենօրյա խնամքի կարիքն ունի»,-նշել է Փաշինյանը՝ կոչ անելով քաղաքացիներին հունիսի 7-ին գնալ ընտրական տեղամաս և տեր կանգնել խաղաղությանը՝ քվեարկելով «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության օգտին։

Prime Minister of the Republic of Armenia Nikol Pashinyan has published the draft pre-election program of the Civil Contract party for the 2026 regular elections to the National Assembly.
The draft, published on Pashinyan’s Facebook page, states that the ideological basis of the Civil Contract party’s pre-election program is the ideology of “Real Armenia” and the doctrine of Armenia’s economic and institutional transformation.
The preface notes that opening an era of peaceful development for Armenia and the region is the greatest mission undertaken by the Government before the people after the results of the 2021 snap elections.
In his preface, as Prime Minister, Chairman of the Civil Contract party Board and prime ministerial candidate, Pashinyan, addressing citizens, stated that with their support the party has fulfilled its greatest mission, and peace has been established between Armenia and Azerbaijan, opening an era of peaceful development for Armenia.
“In the elections to be held on June 7, together with you, we have a problem to solve: we must stand up for peace, which is new, still vulnerable and in need of our daily care,” Pashinyan said, calling on citizens to go to polling stations and support the Civil Contract party.