ԱՍՀ նախարարության ենթակայության հաստատությունների աշխատակիցների աշխատավարձերը կբարձրանան 30 տոկոսով
Աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարության ենթակայության հաստատությունների աշխատակիցների աշխատավարձերը կբարձրանան 30%-ով։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին «ֆեյսբուք»-ի իր էջում հայտնել է ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարար Արսեն Թորոսյանը։
«Լավ լուրով եմ ուզում կիսվել, հատկապես Աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարության ենթակայությամբ գործող խնամքի հաստատություններ և նաև ցերեկային կենտրոնների համար։ Ապրիլի 1-ից մեր ենթակայությամբ գործող երեխաների, տարեցների, հոգեկան առողջության խնդիրների ունեցող քաղաքացիների խնամքի բոլոր կենտրոնների, ինչպես նաև երեխաների ցերեկային կենտրոնների բոլոր աշխատակիցների աշխատավարձը կբարձրանա 30 տոկոսով։ Մենք դրան հասել ենք բյուջետային կարգապահության և նաև արդյունավետ կառավարման շնորհիվ։ Հետևաբար, մայիսին, հարգելի գործընկերներ, դուք կստանաք +30 տոկոս աշխատավարձ։ Եվ ես՝ որպես նախարարության ղեկավար, ձեզանից ակնկալում եմ ավելի լավ աշխատանք, ավելի մեծ ջանքերի ներդրում մեր հազարավոր քաղաքացիների հետ աշխատելիս, խնամելիս, ծառայություններ մատուցելիս։ Ինձ համար ձեր աշխատանքային պայմաններն առաջնահերթություն են, առաջնահերթություն են հենց առաջին օրվանից, և ես ամեն ինչ անելու եմ դրանք աստիճանաբար բարելավելու ուղղությամբ»,-ասել է Թորոսյանը։

Ministry of Labor and Social Affairs to raise salaries of care institution personnel by 30%
The Minister of Labor and Social Affairs, Arsen Torosyan, announced on Tuesday a 30% salary increase for staff at various care institutions operating under the ministry.
“I would like to share some good news, especially for care institutions operating under the Ministry of Labor and Social Affairs, as well as for day care centers. Starting April 1, the salaries of all employees at care centers under our authority—serving children, the elderly, and citizens with mental health conditions—as well as staff at children’s day care centers, will increase by 30 percent. We have achieved this through budgetary discipline and effective management. Therefore, in May, dear colleagues, you will already receive a 30 percent increased salary. As minister, I expect you to deliver better performance and to invest greater effort in working with, caring for, and providing services to our thousands of citizens. Your working conditions are a priority for me—they have been since day one—and I will do everything possible to gradually improve them,” Torosyan said in a statement on social media.