ՀՀ ԱԳ փոխնախարարը ԵՊՀ ուսանողներին է ներկայացրել Հայաստանի արտաքին քաղաքական առաջնահերթությունները
Հայաստանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ Վահան Կոստանյանն ընդունել է Երևանի պետական համալսարանի միջազգային հարաբերությունների ֆակուլտետի ուսանողական գիտական ընկերության անդամ մի խումբ ուսանողների:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին հայտարարություն է տարածել ՀՀ ԱԳ նախարարությունը։
Նշվում է, որ հանդիպման մեկնարկին ԱԳ նախարարի տեղակալ Վահան Կոստանյանը մասնակիցներին ներկայացրել է ՀՀ արտաքին քաղաքականության առաջնահերթությունները, երկկողմ և բազմակողմ ձևաչափերով համագործակցությունների հետագա զարգացման ուղղությամբ տարվող աշխատանքները, ընթացիկ տարում Հայաստանում կայանալիք միջոցառումները:
Փոխնախարարն առանձնահատուկ անդրադարձ է կատարել տարածաշրջանային զարգացումներին՝ այս համատեքստում ընդգծելով խաղաղության և դրա հետագա ինստիտուցիոնալացման կարևորությունը:
Այնուհետև հարց-պատասխան ձևաչափով ծավալվել է ինտերակտիվ քննարկում ուսանողներին հետաքրքրող հարցերի շուրջ:

Замминистра ИД Республики Армения представил студентам ЕГУ приоритеты внешней политики страны
Заместитель министра иностранных дел Республики Армения Ваан Костанян принял группу студентов, членов Студенческого научного общества факультета международных отношений Ереванского государственного университета.
Как передает Арменпресс, Министерство иностранных дел РА опубликовало заявление по этому поводу.
Отмечается, что в начале встречи заместитель министра иностранных дел Ваан Костанян представил участникам приоритеты внешней политики Армении, работу, проводимую в направлении дальнейшего развития сотрудничества в двустороннем и многостороннем форматах, а также мероприятия, которые пройдут в Армении в этом году.
Заместитель министра особо упомянул региональные события, подчеркнув в этом контексте важность мира и его дальнейшего институционализации.
Затем состоялась интерактивная дискуссия в формате вопросов и ответов по вопросам, представляющим интерес для студентов.