Դեսպան Մկրտչյանը մասնակցել է Հունաստանի նախագահի կազմակերպած ընդունելությանը
Հունաստանում Հայաստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Տիգրան Մկրտչյանը մասնակցել է Հունաստանի նախագահ Կոնստանտինոս Տասուլասի կողմից Հունաստանում հավատարմագրված դեսպանների համար տրվող ամենամյա ընդունելությանը։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հաղորդագրություն է տարածել Հունաստանում ՀՀ դեսպանությունը։
Ընդունելության ընթացքում դեսպան Մկրտչյանը առանձնազրույց է ունեցել նախագահ Տասուլասի հետ, ով բարձր է գնահատել Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանի Հունաստան կատարած պետական այցը` իր հագեցվածությամբ և արդյունքներով հանդերձ։
Դեսպան Մկրտչյանը Հունաստանի նախագահին փոխանցել է Հայաստանի նախագահի երախտիքի խոսքը` ջերմ ընդունելության և այցը ամենաբարձր մակարդակով կազմակերպելու համար։

Посол Мкртчян принял участие в приеме, организованном президентом Греции
Чрезвычайный и полномочный посол Республики Армения в Греции Тигран Мкртчян принял участие в ежегодном приеме, устроенном президентом Греции Константиносом Тасуласом для послов, аккредитованных в Греции.
Как передает Арменпресс, посольство Армении в Греции опубликовало заявление по этому поводу.
В ходе приема посол Мкртчян провел частную беседу с президентом Тасуласом, который высоко оценил государственный визит президента Республики Армения Ваагна Хачатуряна в Грецию, а также его насыщенность и результаты.
Посол Мкртчян передал президенту Греции слова благодарности президента Армении за теплый прием и организацию визита на самом высоком уровне.