Հայաստանի պաշտպանության նախարարը հանդիպել է Իրանի զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետի հետ
Հայաստանի պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը հանդիպել է Իրանի զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-մայոր Աբդոլրահիմ Մուսավիի հետ:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում գրել է ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը։ «Հանդիպման ընթացքում քննարկել ենք պաշտպանության ոլորտում Հայաստան-Իրան համագործակցությանն ու տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող մի շարք հարցեր»,- գրել է Պապիկյանը։
Հայաստանի պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը պաշտոնական այցով Իրան է այցելել փետրվարի 23-ին։ Փետրվարի 24-ին Սուրեն Պապիկյանը հանդիպել էր նաև Իրանի պաշտպանության և զինված ուժերի աջակցման նախարար, բրիգադի գեներալ Ազիզ Նասիրզադեի հետ։

Министр обороны Армении встретился с начальником Генерального штаба Вооруженных сил Ирана
Министр обороны Армении Сурен Папикян встретился с начальником Генерального штаба Вооруженных сил Ирана, генерал-майором Абдолрахимом Мусави.
Как передает “Арменпресс”, об этом министр обороны Армении Сурен Папикян написал на своей странице в Facebook.
“В ходе встречи мы обсудили ряд вопросов, касающихся армяно-иранского сотрудничества в оборонной сфере и региональной безопасности”, — написал Папикян.
Министр обороны Армении Сурен Папикян с 23 фревраля с официальным визитом находится в Иране. 24 февраля Сурен Папикян встретился и с министром обороны и поддержки Вооруженных сил Ирана, бригадным генералом Азизом Насирзаде.