Հռոմում կայացած հանդիպմանը քննարկվել են Հայաստանում կայանալիք COP17-ի օրակարգային փաստաթղթերը
ՀՀ ֆինանսների նախարարության ներկայացուցիչները ՀՀ պատվիրակության կազմում մասնակցել են ՄԱԿ-ի Կենսաբազմազանության մասին կոնվենցիայի Իրականացման մարմնի՝ Հռոմում կայացած 6-րդ հանդիպմանը (SBI6)։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝այս մասին հայտնում են նախարարությունից:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են 2026 թվականին Հայաստանում կայանալիք Կոնվենցիայի կողմերի 17-րդ համաժողովի (COP17) օրակարգային փաստաթղթերը, ինչպես նաև Կոնվենցիայի իրականացման համար անհրաժեշտ ռեսուրսների հավաքագրման և համապատասխան ֆինանսական մեխանիզմների վերաբերյալ հարցերը։
Ֆինանսների նախարարության ներկայացուցիչները մասնակցել են նաև միջազգային կազմակերպությունների հետ երկկողմ հանդիպումներին՝ քննարկելով համագործակցության հնարավորությունները՝ հաշվի առնելով այն հանգամանքը, որ Հայաստանը հանդիսանում է COP17-ի նախագահող երկիրը։

В Риме обсуждены документы повестки предстоящей в Армении COP17
Представители министерства финансов Армении в Риме приняли участие в 6-м заседании Органа по реализации Конвенции ООН о биологическом разнообразии (SBI6).
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе министерства, в ходе заседания были обсуждены документы повестки 17-й Конференции сторон Конвенции (COP17), которая состоится в Армении в 2026 году, а также вопросы, касающиеся сбора необходимых для осуществления Конвенции ресурсов и соответствующих финансовых механизмов.
Представители министерства финансов также приняли участие в двусторонних встречах с международными организациями, обсудив возможности сотрудничества с учетом того факта, что Армения является страной-председателем COP17.