Բաքվի դատարանում հրապարակվել են հայ գերիների նկատմամբ հերթական շինծու դատավճիռները
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ինչպես հաղորդում են ադրբեջանական լրատվամիջոցները, դատարանը կեղծ դատավարության արդյունքներով 19 տարվա ազատազրկման է դատապարտել Մադաթ Բաբայանին և Մելիքսեթ Փաշայանին, Դավիթ Ալլահվերդյանը դատապարտվել է 16 տարվա ազատազրկման։  Էրիկ Ղազարյանը, Գուրգեն Ստեփանյանը և Վասիլի Բեգլարյանը դատապարտվել են 15, իսկ Գարիկ Մարտիրոսյանը՝ 18 տարվա ազատազրկման։
Նշվում է, որ Մադաթ Բաբայանի համար մեղադրող դատախազը պահանջել էր 20 տարվա ազատազրկում։
Մինչ այդ հրապարակվել էին ԼՂ նախկին ռազմաքաղաքական ղեկավարության նկատմամբ վճիռները։ Լեռնային Ղարաբաղի նախկին նախագահ Արայիկ Հարությունյանը, պաշտպանության բանակի նախկին հրամանատար Լևոն Մնացականյանը, պաշտպանության բանակի հրամանատարի նախկին տեղակալ Դավիթ Մանուկյանը և արտաքին գործերի նախկին նախարար Դավիթ Բաբայանը դատապարտվել են ցմահ ազատազրկման, իսկ նախկին նախագահներ Արկադի Ղուկասյանն ու Բակո Սահակյանը՝ 20 տարվա ազատազրկման, քանի որ վճռի հրապարակման պահին նրանց 65 տարին լրացած է եղել, իսկ Ադրբեջանի օրենսդրությունն արգելում է 65 տարին լրացած անձանց նկատմամբ ցմահ ազատազրկում կիրառել։

Бакинский суд опубликовал очередной сфабрикованный приговор в отношении армянских пленных
Как передает Арменпресс со ссылкой на сообщения азербайджанских СМИ, по результатам фальсифицированного судебного процесса суд приговорил Мадата Бабаяна и Меликсета Пашаяна к 19 годам лишения свободы, Давита Аллахвердяна – к 16 годам лишения свободы. Эрика Газаряна, Гургена Степаняна и Василия Бегларяна - к 15 годам лишения свободы, а Гарика Мартиросяна – к 18 годам лишения свободы.
Отмечается, что прокурор требовал для Мадата Бабаяна 20 лет лишения свободы.
До этого были опубликованы приговоры в отношении бывшего военно-политического руководства Нагорного Карабаха. Бывший президент Нагорного Карабаха Араик Арутюнян, бывший командующий Армией обороны Левон Мнацаканян, бывший заместитель командующего Армией обороны Давид Манукян и бывший министр иностранных дел Давид Бабаян приговорены к пожизненному заключению, а бывшие президенты Аркадий Гукасян и Бако Саакян — к 20 годам лишения свободы, поскольку на момент вынесения приговора им было 65 лет, а азербайджанское законодательство запрещает назначение пожизненного заключения лицам старше 65 лет.