Բաքվի շինծու դատական նիստում մեղադրողը ցմահ ազատազրկում է պահանջել ԼՂ նախկին ռազմաքաղաքական ղեկավարության մի խումբ ներկայացուցիչների համար
Բաքվում ապօրինի պահվող հայ գերիների նկատմամբ շինծու դատական նիստի ընթացքում մեղադրող դատախազը պահանջել է ցմահ ազատազրկման դատապարտել Լեռնային Ղարաբաղի նախկին նախագահ Արայիկ Հարությունյանին, արտաքին գործերի նախկին նախարար Դավիթ Բաբայանին, պաշտպանության բանակի նախկին հրամանատար Լևոն Մնացականյանին, պաշտպանության բանակի հրամանատարի նախկին տեղակալ Դավիթ Մանուկյանին, Ազգային ժողովի նախկին նախագահ Դավիթ Իշխանյանին։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ինչպես հայտնում են ադրբեջանական լրատվամիջոցները, ԼՂ նախկին նախագահներ Արկադի Ղուկասյանի և Բակո Սահակյանի, ինչպես նաև Մադաթ Բաբայանի ու Փաշայան Մելիքսեթի համար դատախազը պահանջել է 20 տարվա ազատազրկում։
Մեղադրողը Գարիկ Մարտիրոսյանի համար պահանջել է 19, Դավիթ Ալավերդյանի համար 18, Լևոն Բաբայանի համար 17, իսկ Վասիլի Բեգլարյանի, Գուրգեն Ստեփանյանի ու Էդիկ Ղազարյանի համար՝ 16 տարվա ազատազրկում։

На инсценированном судебном процессе в Баку прокурор потребовал пожизненного заключения для членов бывшего военно-политического руководства Нагорного Карабаха
На незаконно проводимом в Баку инсценированном судебном процессе над армянскими заключенными прокурор потребовал пожизненного заключения для бывшего президента Нагорного Карабаха Араика Арутюняна, бывшего министра иностранных дел Давида Бабаяна, бывшего командующего Армией обороны Левона Мнацаканяна, бывшего заместителя командующего Армией обороны Давида Манукяна и бывшего спикера Национального собрания Давида Ишханяна.
Как передает “Арменпресс”, азербайджанские СМИ сообщают, что прокурор потребовал 20 лет лишения свободы для бывших президентов Нагорного Карабаха Аркадия Гукасяна и Бако Саакяна, а также Мадата Бабаяна и Пашаяна Меликсета.
Прокурор потребовал 19 лет лишения свободы для Гарика Мартиросяна, 18 лет для Давида Алавердяна, 17 лет для Левона Бабаяна и 16 лет лишения свободы для Василия Бегларяна, Гургена Степаняна и Эдика Казаряна.