Հայաստանում հոսանքազրկված բնակավայրեր չկան
Հանրապետության ողջ տարածքում ներկա պահին հոսանքազրկված բնակավայրեր չկան։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին տեղեկացնում են ՀԷՑ-ից՝ նշելով, որ չնայած սաստիկ ցրտին, (ինչպես հայտնում է ՇՄՆ «Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոն» ՊՈԱԿ-ը՝ այս գիշեր հանրապետությունում գրանցվել է ամենացածր ջերմաստիճանը՝ -37.0°C, Շիրակի մարզի Աշոցք բնակավայրում) «Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» ընկերության մասնագիտական և հերթապահ ստորաբաժանումները պատվով իրականացնում են իրենց առջև դրված խնդիրները։
Վաղ առավոտից վթարավերականգնողական աշխատանքներ են իրականացվել Շիրակի մարզի Կամո բնակավայրի ԼՏԵ 4035 լրակազմ տրանսֆորմատորային ենթակայանում, ինչպես նաև Գեղարքունիքի մարզի Երանոս և Մարտունի բնակավայրերում, ինչի արդյունքում այս պահին էլեկտրամատակարարումը բոլոր ուղղություններով ամբողջապես վերականգնված է։

В Армении населенных пунктов без электричества нет
Как передает Арменпресс, об этом сообщают из ЭСА, отмечая, что, несмотря на сильные морозы (по данным ГНКО «Центр гидрометеорологии и мониторинга» Министерства окружающей среды, сегодня ночью в поселке Ашоцк Ширакской области была зафиксирована самая низкая температура в республике -37,0°C), профессиональные и дежурные подразделения компании «Электросети Армении» добросовестно выполняют поставленные перед ними задачи.
С раннего утра ведутся восстановительные работы на КТП 4035 в поселке Камо Ширакской области, а также в поселках Еранос и Мартуни Гегаркуникской области, в результате чего на данный момент полностью восстановлено электроснабжение во всех направлениях.