Ալեն Սիմոնյանը հանդիպել է Հունաստանի նախագահի հետ
Պաշտոնական այցով Հունաստանում գտնվող ՀՀ ԱԺ նախագահի գլխավորած պատվիրակությունը դեկտեմբերի 1-ին հանդիպել է Հունաստանի նախագահ Կոնստանտինոս Տասուլասի հետ:
Ինչպես «Արմենպրես»–ը տեղեկանում է Հայաստանի Ազգային ժողովի տարածած հաղորդագրությունից, շնորհակալություն հայտնելով ջերմ ընդունելության համար` Ալեն Սիմոնյանը շեշտադրել է նման հանդիպումների կարեւորությունը երկկողմ կապերի զարգացման տեսանկյունից:
Հունաստանի նախագահն իր հերթին շնորհակալություն է հայտնել ՀՀ ԱԺ նախագահին պաշտոնական այցի համար` նշելով, որ Հայաստանը Հունաստանի կարեւոր գործընկերներից է:
Զրուցակիցները քննարկել են երկկողմ կապերի ակտիվացմանը, ՀՀ-ԵՄ հարաբերություններին, ինչպես նաեւ Հայաստանում ընթացող ժողովրդավարական բարեփոխումներին վերաբերող հարցեր:
Անդրադարձ է կատարվել նաեւ տարածաշրջանային զարգացումներին ու Հայաստանի եւ Ադրբեջանի միջեւ հաստատված խաղաղության գործընթացին:

Спикер парламента Армении провел встречу с президентом Греции
Находящаяся с официальным визитом в Греции делегация во главе с председателем Национального Собрания Армении Аленом Симоняном 1 декабря провела встречу с президентом Греции Константиносом Тасуласом.
Как сообщили Арменпресс в Управлении по связям с общественностью и коммуникации аппарата НС Армении, поблагодарив за тёплый приём, Ален Симонян подчеркнул важность подобных встреч с точки зрения развития двусторонних связей.
Президент Греции, в свою очередь, выразил признательность спикеру НС Армении за официальный визит, отметив, что Армения является одним из важных партнёров Греции.
Собеседники обсудили вопросы активизации двусторонних связей, отношений Армения-ЕС, а также текущих демократических реформ в Армении.
Затронуты также региональные развития и установленный мирный процесс между Арменией и Азербайджаном.