Ալեն Սիմոնյանը հանդիպել է Հունաստանի նախագահի հետ
Պաշտոնական այցով Հունաստանում գտնվող ՀՀ ԱԺ նախագահի գլխավորած պատվիրակությունը դեկտեմբերի 1-ին հանդիպել է Հունաստանի նախագահ Կոնստանտինոս Տասուլասի հետ:
Ինչպես «Արմենպրես»–ը տեղեկանում է Հայաստանի Ազգային ժողովի տարածած հաղորդագրությունից, շնորհակալություն հայտնելով ջերմ ընդունելության համար` Ալեն Սիմոնյանը շեշտադրել է նման հանդիպումների կարեւորությունը երկկողմ կապերի զարգացման տեսանկյունից:
Հունաստանի նախագահն իր հերթին շնորհակալություն է հայտնել ՀՀ ԱԺ նախագահին պաշտոնական այցի համար` նշելով, որ Հայաստանը Հունաստանի կարեւոր գործընկերներից է:
Զրուցակիցները քննարկել են երկկողմ կապերի ակտիվացմանը, ՀՀ-ԵՄ հարաբերություններին, ինչպես նաեւ Հայաստանում ընթացող ժողովրդավարական բարեփոխումներին վերաբերող հարցեր:
Անդրադարձ է կատարվել նաեւ տարածաշրջանային զարգացումներին ու Հայաստանի եւ Ադրբեջանի միջեւ հաստատված խաղաղության գործընթացին:

Armenian Speaker of Parliament meets with President of the Hellenic Republic
On December 1, the delegation led by the Armenian National Assembly President, being on an official visit to Greece, met with the President of the Hellenic Republic Constantine Tassoulas. Expressing gratitude to Constantine Tassoulas for the warm welcome, Simonyan emphasized the importance of such meetings from the perspective of developing bilateral ties, the press service of the National Assembly said in a readout.
The President of the Hellenic Republic, in turn, thanked Speaker Simonyan for the official visit, noting that Armenia is one of the important partners of Greece.
The interlocutors discussed issues regarding the activation of bilateral ties, the Armenian-EU relations, as well as the ongoing democratic reforms in Armenia.
Reference was also made to regional developments and the peace process established between Armenia and Azerbaijan.